Pihtla vald toetab heldelt MTÜ-sid (14)

Saaremaa Ratsaspordiklubi MTÜ sai mõnda aega tagasi Pihtla vallalt 22 700 eurot toetust Kõljala talli väljakule katuse rajamiseks. Tegemist on omaosaluse rahastamisega seoses LEADER-programmist saadud 49 990-eurose toetusega.

Vallavanem Jüri Saar ütles Saarte Häälele, et Pihtla vald on varemgi mittetulundusühinguid, kes suudavad valda euroraha tuua, suurelt toetanud. Näiteks on MTÜ Saaremaa Korvpall saanud üle 33 000 euro spordiväljakute jaoks.

Saaremaa ratsaspordiklubi juhatuse liige Kristine Järsk ütles, et katusealune annaks neile rohkesti võimalusi juurde. Praegu on selle puudumine tegevust pärssinud ning päris sageli on tulnud ratsutamishuvilistele ära öelda. Järsk lisas, et juba varem saadud toetusega ja ka toona valla toel rajatud plats, mis nüüd saab katuse, jääb avalikku kasutusse.

Vallavanem Saar märkis, et ratsutajad tegid raha saamiseks taotluse juba enne 2017 aasta eelarvet ning volikogu otsustas selle rahastuse eelarvesse lisada ja sellisel kujul ka kinnitada.

Toetuse saanud MTÜ juhatuse liige Kristine Järsk on ka ise Pihtla volikogu liige. Selles, et ta hääletas samuti eelarve kinnitamise poolt, ta huvide konflikti ei näinud. Järsk ütles, et taandas ennast, kui teemat arutati volikogu komisjonides, kes eelarvele oma heakskiidu andsid.

Lisaks Kõljala talli puudutavale summale on eelarves veel mitu, küll veidi väiksemat sihitatud toetust erinevatele ettevõtmistele.

Print Friendly, PDF & Email