Parim küla juba teist aastat järjest on Karala

30. septembril sai maalilises Karalas teoks juba kolmas Lääne-Saare valla külade päev, mis sel aastal põimiti kokku eduka kohaliku üritusega Saaremaa saama- ja saunapäev.

MULLISÕU: Lastele pakkus suurt rõõmu üllatuskülaline – mullimeister.


Külad võtsid mõõtu viktoriinis ja spordis. Nagu lustakale jõukatsumisele kohane ei puudunud sealt naer ja rõõm, aga ka võiduhimu ja sõbralik konkurents. Üldkokkuvõttes jäi võit koju, sest ka eelmisel aastal tuli esimesele kohale Karala küla, teise koha saavutas ka möödunud aastal teiseks tulnud Leedri. 2017. aasta külade päeva auhinnalise kolmanda koha võitis tubli Nasva meeskond.
Lisaks loositi kõikide registreerunud külade vahel välja kaks trimmerit. Need läksid väikestele, ent väga hakkajatele küladele – Jootmele ja Pärnile.

Toimus ka külade vaheline hoidiste konkurss “Meie küla maitse”. Oodatud olid nii soolased kui ka magusad hoidised, moosid, salatid, kompotid. Parimaks soolaseks hoidiseks hinnati Karala küla Lilian Maastiku kurgisalat. Parimaks magusaks hoidiseks tunnistati Nasva aleviku Piret Kuldsaare sidruniga suvikõrvitsamoos. Parimad selgusid publikuhääletusel.

Lastele oli loodud spetsiaalselt nende ala, kus nii mõnigi maalis end tiigriks, mõmmiks, lepatriinuks või kelleks iganes ta just soovis. Tagasisidest selgus, et nii mõnigi laps oli end õhtuks batuudil hoopiski laiskloomaks hüpanud. Üllatusetteasteks oli mullisõu, mis osutus populaarseks ka täiskasvanute seas.

Edukad ja kaasahaaravad olid ka “Tarkust täis juttude” ettekanded, milles jagasid oma teadmisi ja näpunäiteid toitumisnõustaja Erik Orgu ja allveearheoloog Andrei Ossiptšuk.

Aitäh-aitäh-aitäh kõigile, kes kohale tulid! Aitäh-aitäh-aitäh kõigile, kes kogu päeva kordaminekule kaasa aitasid! Oli ülimalt vahva, tore ja meeldejääv päev.

Merike Lipu
infotöötaja

HOOS: Päeva lõbusaim osa oli kindlasti küladevahelised võistlused.
Karin Volkov

 

NUPUTAMAS: Jootme küla esindus hoogsalt viktoriiniküsimusi lahendamas.

Print Friendly, PDF & Email