Kunstistuudio rajab loomekeskuse (5)

Saaremaa kunstistuudio rajab kevadeks EAS-i raha toel oma ruumidesse ekspordile suunatud loometöökeskuse.

KLAASPINDA JUURDE: Kunstistuudio Tallinna tänava poolset fassaadi hakkab ümberehituse järel ehtima klaasgalerii.
SAAREMAA KUNSTISTUUDIO


Keskuse rajamise eelduseks on kunstistuudio Kuressaare kesklinnas asuva maja teise korruse ja katusealuse ümberehitamine. Juba läinud aasta sügisel kiitis EAS keskuse projekti “Saaremaa Kunstistuudio taristu arendamine” heaks ja eraldas sellele 199 997,6 eurot toetusraha. Kunstistuudio omaosalus on 20% tööde kogumaksumusest ehk 49 994,4 eurot.

Kunstistuudio juhataja Anne Tootmaa ütles Saarte Häälele, et läbi aastate on kunstistuudio eesmärk olnud loomeettevõtluse arendamine ja toetamine ning kunstialase vabaharidusliku koolitustegevuse pakkumine. Ka loometöökeskuse ideed on Tootmaa enda sõnul mõlgutanud juba aastaid, aga võimalus selle elluviimiseks tekkis tänu EAS-i vastavasisulise toetusmeetme avamisele ja sinna esitatud projekti heakskiitmisele.

Projekti eelarve hõlmab nii projekteerimist, ehitust kui ka ehitusjuhtimist ja -järelevalvet. Tööde käigus asendatakse Lossi tn 5 hoone senine kivikatus plekk-katusega, ehitatakse teisele korrusele valguse saamiseks klaasgalerii ja kolmandale korrusele ateljeed.

Projekti tulemusel ehitatakse välja 144 m2 mitmeotstarbeliselt kasutatavaid ja erinevatesse suurustesse muudetavaid tööruume. Kokku on kunstnikele ja loomeettevõtjatele kavandatud üheksa tööruumi, kus saab tegeleda loominguga ja üheskoos välja töötada erinevaid tootepakette ekspordivõimekuse suurendamiseks.

Tootmaa kinnitusel on loodaval loomekeskusel praegu juba olemas broneeringud kolme ruumi pikaajaliseks kasutamiseks, kusjuures tegemist on pealinna ettevõtetega. Kes veel tuleva aasta aprillist uues keskkonnas oma loomemajanduslikke plaane soovivad ellu viima hakata, selgub lähikuudel. “Me ei ole projekti kohapeal veel reklaaminud, aga kindlasti on kõik ekspordile suunatud loomefirmad oodatud,” sõnas ta.

Kuigi projekti ehitushange tuli äsja liiga kõrgete hinnapakkumiste tõttu tühistada, on Tootmaa optimistlik ja usub, et leiab lähiajal siiski ehitusettevõtte, kellega koostöös planeeritud tegevused projekti eelarvesse ära mahutatakse. Tootmaa sõnul ei ole tööde hulk väga suur, mõnevõrra keerukaks teeb need objekti asukoht peatänava ääres.

Kokku investeerib EAS üheksa Eesti loomeettevõtte taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendusprojekti 4 miljonit eurot.


25 aastat tegevust

1992. aastal loodud kunstistuudio on korraldanud üle 300 näituse ja näitusmüügi nii oma galeriis, muudes Eesti näitusepaikades kui ka välisriikides ning viinud läbi 450 kunstiõpetuse kursust, koolitust ja töötuba, mille käigus on kunstialaseid teadmisi ja oskusi arendanud üle 6000 kõikides vanuserühmades inimese.

Kultuuriministeerium on Saaremaa kunstistuudio tugevusena tunnustanud hästi toimivat koostööd teiste näituseasutustega Eestis ja galerii tegevuse professionaalsust.

Print Friendly, PDF & Email