Kortermaja ehitus ajas naabril harja punaseks (4)

Kuressaare Tuulte Roosi elurajooni elaniku sõnul valitseb seal kerkiva kortermaja ehitusplatsil kaos ja traktorid “hullavad” kõrvalmaja parkimiskohtadel. Arendaja ütleb aga, et parkimiskohad kuuluvadki ehitatava maja juurde.

PLATS PUHAS: Urmas Lõhmuse sõnul ei takista kõrvalmaja elanikel parkimist ükski traktor. Ehitajad toimetavad uue kortermaja juurde kuuluval parkimisplatsil, mida seni on lubatud ka teistel kasutada.
Maanus Masing

Tuulte Roosi elanik kaebas, et kortermaja ehitusplatsil valitseb tõeline kaos – traktorid pargivad vastasmaja parkimiskohtadele, rekade laadimiseks tõmmatakse parkimiskohti lintidega kinni, on mudane ja ette on seatud aed, mis takistab pikemate autode parkimist.

Kinnisvaraarendaja Tullio Liblik sõnas, et on olukorraga väga hästi kursis. “Murelik kodanik oli oma mured koos piltidega ka linnavalitsusse saatnud. Pildil oli tabatud hetk, kus traktor pidi natuke suurema kaarega keerama ja traktorist tuli hetkeks välja, et olukorda kaeda ja manööver sooritada. See hetk on pildil näha, et traktor “seisab” kõrvalmaja parkimiskohtadel,” selgitas Liblik.

Ta lisas, et ehitusmehed kasutavad ehitatava maja juurde kuuluvat parklat ning parkimiskohad kuuluvad neile, kes on uude majja korterid ostnud. “Inimestele võis jääda mulje, et see on üldkasutamiseks, sest see on rajatud juba aastad tagasi eelmise ehituse käigus, kuid see plats kuulub tegelikult Kotkapoja 1 maja juurde,” sõnas Liblik. Ta selgitas, et kohad märgistatakse ära veebruari lõpus, kui uued elanikud sisse kolivad ning on endale parkimiskohad notari juures lepinguga soetanud.

Tullio Libliku sõnul on objektil olemas telefoninumbrid ning jääb arusaamatuks, miks nii väikest asja aetakse linnapea ja meediakanalite kaudu. “Saaremaal on oma 30 000 inimest, me võiks ju omavahel ometi läbi saada. Pole mingi probleem ja küsimus – kui midagi jääbki ette, siis saab alati tulla ja rääkida või miks mitte ka helistada,” märkis Liblik.

Objekti ehitusjärelevalvaja Urmas Lõhmuse sõnutsi on tööde käigus püütud ümberkaudseid elanikke võimalikult vähe häirida. Lõhmus ei arva oma sõnul, et kellegi õigustest oleks tohutult üle sõidetud.

Tema kinnitusel vajavad masinad natuke manööverdamisruumi, kuid kõrvalmaja elanike parkimiskohti ei ole keegi kinni pannud. “Inimesed on harjunud parkima siia ehitatava maja parkimiskohtadele ning me oleme püüdnud olla vastutulelikud ja laseme sinna parkida, kuni saab. Samas ei oleks meil ju väga keeruline seda aeda veidi siiapoole tõsta ja parkimiskohad kinni panna,” nentis Lõhmus.

Eilegi parkis täpselt töötandri kõrval sõiduauto, millel tegelikult seal parkimise luba pole, ja töömeestel tuli ühe silmaga jälgida, et auto viga ei saaks.

“Tegelikult oleks hommikul võinud kasvõi politsei kaudu auto omaniku tuvastada ja lasta tal siis oma sõiduk eest ära ajada,” ütles Lõhmus, kelle sõnul on suheldud ka kõrvalmaja elanikega ja keegi ei ole mingeid pretensioone esitanud. “Kui midagi segab või on mingit pidi ees, siis võib ju ütlema tulla,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email