Incapi kontosse lisandus mainekas Rootsi äriauhind

Kumus toimunud rahvusvahelisel ärikonverentsil kuulutati eile välja maineka Rootsi äriauhinna võitjad. Üks tiitel tuli taas ka Saaremaale.

TUNNUSTUSEKS VALMIS: Vahetult enne äriauhinna kättesaamist postitas Incap oma Facebooki lehele humoorika pildi ettevõtte juhist Otto Richard Pukist ja äriarenduse direktorist Teemu Pokelast.
ERAKOGU/INCAP


Jätkusuutliku kasvu ja vastutustundliku ettevõtluse kategoorias oli nominente kolm: Incap Electronics Estonia, SEB Eesti ja Wendre. Äriauhinna võitis Kuressaares tegutsev elektroonikatööstus Incap.

Incapi juhi Otto Richard Puki sõnul on ettevõte aastate jooksul pööranud üha rohkem tähelepanu, et ettevõtte kasvades arvestaks äristrateegia ka ümbritseva keskkonna ja vastutustundliku äritegevuse põhimõtetega.

“Kuna tarnime oma klientidele aastas miljoneid trükkplaate ehk nii-öelda elektroonikaseadmete “ajusid”, mis erinevate elektroonikatoodete sisse seadistatakse, ja valmistooteid, kaasneb nendega ka rohkelt pakkematerjali. Oleme otsustanud pakendeid tarnimisel taaskasutada, et vähendada Incapi ökoloogilist jalajälge,” kirjeldas Pukk. “Samuti oleme võtnud Incapis kasutusele efektiivsed lean-tootmispõhimõtted ja panustanud ohutusse töökeskkonda.”

Incapi sotsiaalset vastutust sümboliseerib ka tänavune Sotsiaalministeeriumilt saadud peresõbraliku ettevõtte märgis, millega ministeerium tunnustas peresõbralikke töövõimalusi pakkuvaid tööandjaid.

Rootsi Kuningriigi suursaadiku Anders Ljunggreni sõnul on tänavu tunnustuse pälvinud oma valdkonna tipud, kelle tegevus ulatub ka Eestist väljapoole. “Äriauhinna eesmärk on tunnustada neid, keda iseloomustavad Rootsi ettevõtluskultuuriga ühised väärtused, nagu rahvusvaheline koostöö, innovatsioon ja panus ühiskonda,” ütles suursaadik Ljunggren.

Äriauhinna preemia pälvis ka tehnoloogilise innovatsiooni kategoorias tekstiilitööstusettevõte Protex Balti. Tänavuse aasta noore ettevõtja tiitliga pärjati tarkvaratestimise platvormi ehitava Testlio asutaja ja tegevjuht Kristel Kruustük.

Incapi jaoks on see lühikese aja jooksul juba mitmes tunnustus. Läinud nädalal võitis ettevõte ühe Saare maakonna ettevõtlusauhindadest – Saare Punnija 2017, samuti tunnustati Incapi Eesti ettevõtlusauhindade jagamisel aasta parima piirkondliku ettevõtte auhinnaga.

Eestis üheksandat korda väljaantud mainekale Rootsi äriauhinnale esitati tänavu 40 kandidaati. Žürii valis neist kolmes kategoorias välja kokku üheksa finalisti. Enim kandidaate esitati jätkusuutliku kasvu kategoorias, kuhu laekus kokku 18 avaldust.

Ettevõtluskonkursiga Rootsi Äriauhind julgustatakse Eesti ettevõtteid oma Rootsi kolleegidega rohkem koostööd tegema ja välisturgudele laienemisele mõtlema. 2009. aastal esmakordselt Eestis toimunud konkurssi korraldavad Rootsi eksportnõukogu ja Rootsi suursaatkond Eestis. Üritust toetavad Ericsson, Volvo Trucks Estonia, Telia, AJ Tooted ja Rootsi kaubanduskoda.

KÄES! Incapi auhinna­sadu jätkus eile maineka Rootsi äri­auhinnaga.
ERAKOGU/INCAP

Print Friendly, PDF & Email