Ettevõtlike saare naiste klubi väisas tegijaid Pärnumaa naisi (2)

Tiia Naagel

Sel aastal tegevust alustanud Ettevõtlike Saare Naiste klubis osaleb 27 aktiivset naisettevõtjat. Neist 15 külastas läinud nädalal Pärnumaa tegijaid-naisi.

Ettevõtlike Saare Naiste klubi eestvedaja, Saaremaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Tiia Naagel selgitas, et klubiõhtute eesmärk on koondada ettevõtlikke naisi, luua võimalusi enesearenguks, koostööks, ideede ja arvamuste vahetamiseks. Läinud nädalalõpul käis 15 ettevõtlikku saare naist külas Pärnumaa tegusatel naisettevõtjatel. “Kuigi Pärnumaal on kindlasti palju edukaid ettevõtjaid, siis otsus just naisettevõtjaid külastada oli asjade loomulik käik,” kinnitas Naagel.

“Meid huvitasid pigem väiksemad, kuid edukad ettevõtted, samuti need, kes on sisenemas või juba tegutsevad eksportturgudel,” rääkis Naagel.

Kõige suurema elamuse said naised ettevõttes WOOD­BRIGHT OÜ, mis tegutseb Halinga vallas vanas lehmalaudas, mida tasapisi korda tehakse. Naageli andmeil on ettevõtte peamine tegevus puidust põletustoodete valmistamine: tuuleküünlad, eco-valguse- ja lõkkevalgusepakud, eco-grillid, grillplated ja kasest küünlaalused. “Nutikaid lahendusi tuleb aina juurde,” märkis Naagel. “Toodetega antakse klientidele pilet loodusesse, nau­timaks efektset elavat puidutuld, ning kodudesse maalähedust ja puidu naturaalset sära.”

Seejuures alustas firma Naageli andmeil laenude ja toetusteta ning praeguseks eksporditakse 90% toodangust. “Väga hakkaja naine koos mehega omab seda ettevõtet ja nad on väga avatud koostööle, kuna näevad selles suurt edu eksportturgudel püsimiseks.”

Külastati ka Tamme talu ürdiaeda, kus kasvab taimi igast maailma nurgast. Lisaks põnevaid või nn unustatud köögivilju ja söögikõlbulikke ilutaimi. “Ääretult tegusad inimesed, kes teevad, mida oskavad, ja jagavad rõõmuga oma kogemusi.”

Jõuti ka Pärnusse, kus asub mööblimüügiga tegelev Veranda OÜ ehk Mööblisahver. Tegu on sisustuspoega, mida veab kaks ägedat naisettevõtjat. “See energia ja positiivsus, mis neist naistest õhkus, teeb kadedaks iga külastaja,” kinnitas Naagel. Teine päev algas saarlastele Lahendaarium OÜ külastusega, mis on loominguline büroo, kus tegutseb mitu naisettevõtjat, kes täiendavad üksteist. “Nad on hea näide sellest, kuidas mitu ettevõtet saavad sõbralikult koostööd teha ja üksteist toetada.”

Pärnu kesklinnas külastati ka Siluett Eesti moepoodi, mille avasid sel kevadel kaks nais­ettevõtjat. Päev loeti lõppenuks aga Maarja-Magdaleena Gildi külastusega. Naageli sõnul rääkisid Pärnumaa ettevõtjad oma tegemistest uhkuse ja õhinaga ning saarlased olid igal pool ooda­tud. “Oleme selle võimaluse eest hästi tänulikud. Omalt poolt soovisime kõigile saaremaist önne ja kuhjaga kordaminekuid.”

Klubi rahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Liidu struktuurifondide vahenditest Euroopa Regionaal­arengu Fondi kaudu ning selle läbiviija on Saaremaa arenduskeskus.

Print Friendly, PDF & Email