Lõmalas hakatakse värsket pastat tootma (5)

Hiljuti Lõmalas asutatud Fresh Pasta OÜ omanikud peavad plaani lükata käima väike pastatööstus.

Ettevõtte juhatuse liige Tõnis Kerner tõdes, et firma on nüüdseks küll asutatud, kuid praegu käib alles tootmise käivitamise ettevalmistamine. Seega ei ole nad endale veel kodulehtegi teinud.

Praegu asuvad nii Tõnis Kerner ise kui ka samuti firma juhatusse kuuluv Arlika Miiter Tallinnas, kuid kui asi reaalselt käivitub, siis on neil kindel plaan tootmine Saaremaale tuua. ”Naine on Lõmalast pärit, emapoolsed sugulased kõik sealt, registreerimisaadress ongi selle järgi võetud,” selgitas Kerner.

Pastatööstuse tootevalikusse peaksid tema sõnul kuuluma nii gluteenivabad, munaga ja munata kui ka makaronid erinevate ürtidega. ”Eks räägime sellest lähemalt, kui plaan täpselt paigas,” kinnitas Tõnis Kerner. Kõik jahud tulevad tema sõnul otse Itaaliast, tehnika on Saksa oma, kõik muu vajalik on aga kohalik tooraine.

Kuid miks siis ikkagi makaronid? Põhjus on lihtne. ”Oleme oma tarbeks ja tuttavatele neid mitu aastat muude tegemiste kõrvalt valmistanud ja poe omasid enam ei tahagi,” põhjendas Kerner. ”Toodanguks tulebki värske pasta, sellest ka firma nimi.”

Print Friendly, PDF & Email