Politsei nädalavahetuse ülevaade: Tulistamine Muhus, purjus juhid ning liiklusõnnetused (6)

Nädalavahetusel tehti politseile 22 väljakutset. Alustati 10 süüteomenetlust. Kainenema oli põhjust toimetada üks isik.

Nädalavahetusel toimus kaks liiklusõnnetust, milles politseil tuli alustada väärteomenetlus. Esimene neist toimus reede õhtul Kuressaare linnas Smuuli elamurajoonis, kus kortermaja ette parkinud sõiduki omanik avastas enda sõidukil kahjustused.

Teine juhtum leidis aset laupäeva õhtul Leisi vallas, kus kaubik sõitis maanteel vasakule poole teelt välja vastu puud. Juht, 30-aastane mees toimetati tervisekahjustuste tuvastamiseks haiglasse, kuid mehe seisund ei ole eluohtlik. Esialgse info põhjal on alust arvata, et juht juhtis sõidukit alkoholijoobeseisundis, teatas Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juht Matis Sikk.

Laupäeva hommikul kell 07.10 sai politseipatrull väljakutse Kuressaare linna Olerexi tanklast, et sealt on sõitu alustanud joobes juht. Patrull järgnes sõidukile Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maanteele, kus selle juhile anti peatumismärguanne siniste ja punase vilkuriga. Juht eiras peatumiskohustust ning lisas järsult kiirust. Kiirus kasvas kohati üle 200 km/h. Peale 40 minutilist tagaajamist kaotas politseipatrull sõiduki silmist. Juhtumi osas on alustatud väärteomenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhile antud peatumismärguande eiramist. Teo toimepanemises on põhjust kahtlustada 32-aastast, politseile varasemast tuntud meest. “Antud teo juures on kahetsusväärne see, et lootes pääseda vastutusest, pani juht mõtlematult ohtu paljud teised liiklejad,” märkis Sikk, lisades, et samuti ei viibinud juht sõidukis üksinda, vaid ohustas oma tegevusega ka teist sõidukis viibinud meest.

Ka sel nädalavahetusel tuli ette probleeme alaealistega. Nimelt Muhu vallas tulistas 13-aastane poiss teise lapse pihta AirSoft relvast plastikkuulidega, millele eelnes ka näo sodimine markeriga. Politseil oli põhjust relv vallasasjana hoiule võtta. Sellega seoses tasuks vanematel kindlasti üle rääkida reeglid ja ohud, mis kehtivad igasuguste relvade puhul. Ka tavalises kaupluses lastele müüdavad mängurelvad sisaldavad endas erinevaid ohtusid, kasvõi juba seda, et see võib teistes lastes hirmu tekitada.

Print Friendly, PDF & Email