Saaremaa vallavanema kandidaadid ei taha silda (12)

Kadi raadios toimunud valimisdebatil osalenud Saaremaa vallavanema kandidaadid eelistavad mandriga ühenduse pidamisel parvlaeva.

Sotsiaaldemokraatliku Partei esindaja Madis Kallas ütles, et on Saaremaa ja Muhu kui saare poolt. “Mina ei poolda püsiühendust, mind rahuldab selline praamiliiklus, nagu meil oli ja mis kindlasti saab ka tulevikus olema,” lausus ta.

Reformierakondlase Tiiu Aro hinnangul peab parvlaeva liiklus olema väga operatiivne. “Oluline on, et omavalitsus saab kaasa rääkida graafikute tegemistel ja muudes seda puudutavates küsimustes,” märkis Aro.

Keskerakondlane Aivar Aru tõdes, et parvlaeva liiklus oli väga heal tasemel, ja ta usub oma sõnul, et see jõuab sinna tagasi, kuigi see võtab natukene aega. “Minu soov on, et parvlaevaliiklust hakatakse juba lähitulevikus käsitlema maanteepikendusena. Ehk see loob ka eelduse ettevõtluseks, kaovad ära suured üleveokulud, mis on hetkel konkurentsi piirav tegur,” ütles ta.

Valimisliidu Meie Saaremaa esindaja Harry Raudvere märkis, et Saaremaa on läbi ja lõhki meretagune asi ja selliseks peaks ta jääma. “Silda ma küll ei poolda ja seda ka ei propageeriks,” rääkis ta. “Neile inimestele, kes tulevad Saaremaale, on merereis omaette eksootika. Ja kui me vaatame, kui tihti praamid käivad ja kui hästi see liiklus on korraldatud, siis ta võib nii jääda.”

Valimisliidu Saarlane esindaja Mart Mäeker on sillajuttu alati võtnud kui valimiseelset müra. “Olen kümme aastat sõitnud Tallinna ja Saaremaa vahet ning nägin ajas, kuidas see praamiteenus kogu aeg paranes ja kui heaks ta läks, aga ka seda, kuidas see vahepeal ära solgiti. Loodan, et saab samale tasemele tagasi,” tõi ta välja oma seisukoha.

Ka EKRE esindaja Aarne Toomväli on laevaliikluse poolt, kuna see on saarele iseloomulik ja omaette romantika. “Varsti tuleb uus probleem, kui tuuakse laevu juurde, sest siis jääb Kuivastu maantee kitsaks,” pakkus ta. “Mäletan veel seda aega, kui Tallinnast käisid laevad Jaagarahu sadamasse ja tulevikus võiks praamiliikluse hajutada, miks kõik peaks Virtsu ja Kuivastu vahel käima.”

Valimisliidu Sörvemaa esindaja Kaupo Vipp tõdes, et need valimised on möödas, mil sillaehitust ja püsiühenduse rajamist saarte ja mandri vahel trumbina kasutati, seepärast pole muret, kas tuleb sild või tunnel.

Ainsana nägi tulevikus püsiühenduse võimalust IRL-i esindaja Kaido Kaasik. “Ma arvan, et sild või tunnel tuleb niikuinii, ja meie kliimatingimustes usun rohkem, et tuleb tunnel,” märkis ta.
Põhjalik ülevaade debatil käsitletud teemadest ilmub Saarte Hääles tuleval nädalal.

Print Friendly, PDF & Email