LÜHIDALT KULTUURIST

Saaremaa keskraamatukogul sünnipäevakuu

Oktoobris 110. sünnipäeva tähistav Saare maakonna keskraamatukogu keskendub sel korral ennekõike lugejale.

Keskraamatukogu direktor Anu Vahter ütles Saarte Häälele, et pidulikke vastuvõtte ja konverentse seekord ei korralda, kuna selleks pole ka raha. “Seekord keskendume lugejatele,” nentis ta. Direktor selgitas, et lugejatele tehakse mõned kingitused ürituste näol (tasuta etendus ja kontsert, nooremale publikule kohtumised kirjanikega).

Lähiajal loodab raamatukogu kätte saada raamatute nn 24/7 tagastuskasti, mis on linnavalitsuse kingitus juubeli puhul ja mis on plaanis lugejatele pidulikult avada kuu lõpus. Raamatukogu töötajatele on kavas aga erialane seminar.

Sünnipäevasündmused koonduvad põhiliselt 20. oktoobril algavatele raamatukogupäevadele. “Samasse aega jääb seekord ka täiskasvanud õppija nädal, on valimistejärgne aeg, seega tuleb üks info-ülekülluslik aeg,” tõdes Vahter.

Mehis Tulk


Tantsupidu 2018 teema on Tuhande Tunde Saar

Saare maakonna 2018. aasta tantsupidu toimub 9. juunil Kuressaare linnastaadionil. Tantsupeo nimeks on praegu pandud Tuhande Tunde Saar ja selle lavastaja on tuntud emakeeleõpetaja Marit Tarkin. Tema lavastatud oli ka maakonna 2016. aasta üldlaulupidu.

Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember (pildil) ütles, et tantsupidu tuleb juba tuntud kujul, kuid üllatusi on. Esiteks tulevad ettekandmisele saarlaste endi loodud tantsud ja teiseks on järgmise tantsupeo noorimad esinejad lasteaedade eelkoolirühmade kasvandikud. Nii noored pole varem tantsupeomurule pääsenud. Lembri sõnul on üllatusi veelgi, kuid nendest pikemalt edaspidi.

Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email