Linnuses tuleb Saaremaa ralli näitus

11. oktoobril avatakse Kuressaare linnuses Saaremaa ralli 50. sünnipäevale pühendatud näitus ja 13. oktoobril toimuval perepäeval on kohal ka Ott Tänak, kes jagab huvilistele autogramme.

Saaremaa muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja Taniel Vares ütles, et lossi keldrikorruse näitusesaalis saab näha ralli ajalooga seotud esemeid. Näitus on kokku pandud Saaremaa muuseumi kogus leiduvatest ja rallikorraldaja Toomas Sepa toodud esemetest.

“Peamiselt on väljapandud asjad seotud ralli sümboolikaga,” lausus ta. “Näha saab erinevaid reklaamsärke ja -mütse, aga ka kaardilugejate koostatud legende, mida tavapealtvaataja ei näe. Võib-olla paneme välja mõned sõitjate kombinesoonid ja kiivrid. Kuna kõik fotod näitusele ära ei mahu, siis näeb neid teleriekraanilt lisaks.”

Näituse ametlik avamine ja perepäev toimub 13. oktoobril kell 12–16 ning kõik lossiesisel platsil toimuv on külastajatele tasuta. Kohal on maanteeamet oma stendidega, näha saab ralliautosid ja politsei tehnikat. Uudistamiseks on mõned uunikumautod, muuseum ajab välja oma “GAZ Ai-Ai”.

Perepäeva tõmbenumbriks saab Taniel Varese hinnangul kindlasti autogrammitund tuntud Eesti rallisõitjatega, sest kohal on ka Eesti parim rallipiloot ja paljude fännide iidol Ott Tänak.

“Plaan on, et kell 16 on üritus läbi, kuna kell 17 algab kesklinnas ralli avamine ja siis jõuavad kõik ilusti ka sinna. Näitus on avatud kella 20-ni ning siis jõuab ka linnakatset vaatama minna,” rääkis Taniel Vares.

Rallinäitus jääb avatuks novembri lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email