Kalapäev oli menukas (2)

Kohviku Mosaiik kokkade Märten Sepa ja Kristjan Janke vikerforellist valmistatud lõunasöök Kuressaare gümnaasiumis tekitas sööklasse pika järjekorra ja ürituseks valmistatud 270 portsu kalarooga läksid kui soojad saiad.

PÕNEV: Kateriine Püüa (vaskul) ja Carmen Verhovitš uudistavad, mida on kokkadel neile kalapäeval pakkuda.
MAANUS MASING


Õpetaja Marit Tarkini sõnul oli see väga tore ettevõtmine ning kala võiks õpilaste menüüsse kuuluda tihedamalt. “Igal juhul oli täna väga maitsev kala ja ma usun, et ka lastele forell meeldib,” lausus ta.

Järjekorras seisnud Maksim Losnikov ütles, et ta sööb kala meeleldi, kuid seekord tuli ta ka puhtast uudishimust vaatama, mida pakutakse. Kokkadelt oma portsjoni kätte saanud Märten Opp tunnistas aga, et tema eelistus on suitsulest.

25. septembril Eesti toidu kuu raames alanud kalanädalal külastavad Eesti tippkokad ja kohalike kalakasvanduste esindajad viit kooli ning tutvustavad õpilastele kalatoite ja kalandust. Kokku serveeritakse kalanädalal õpilastele umbes 1000 portsjonit kalaroogasid.

Kalanädalas osalevad Jõgeva, Tarvastu, Põlva, Võru ja Kuressaare koolid, sest just neis piirkondades tegutsevad suuremad kalakasvandused.

Print Friendly, PDF & Email