Ruhnu vald loomakaitsjatega tülis (5)

Tänavu suvel käis loomakaitsetiim kastreerimas-steriliseerimas Ruhnu saarel sigivaid kasse. Tehtud töö eest esitasid nad vallale arve, mis vallavanema sõnul käib väiksel vallal üle jõu.

Katrin Lehtveer jagas läinud nädalal Facebookis meelehärmi seoses Ruhnu vallavanema Jaan Urveti keeldumisega Eesti loomakaitseliidu esitatud arve maksmisest.

“Ruhnu vallavanem pöördus abi saamiseks esialgu Saaremaa lemmikloomade turvakodu poole ja nemad omakorda Eesti loomakaitseliidu poole murega, et Ruhnul on liiga palju hulkuvaid ja steriliseerimata kasse,” rääkis Lehtveer. Tema sõnul mindi Ruhnu niipea, kui arstide graafik seda võimaldas ning paari päeva jooksul aeti saare pealt kokku enam kui 50 kassi, kes rahvamajas ülesseatud kassihaiglas said üle vaadatud ja kastreeritud-steriliseeritud.

Lehtveer ütles, et vallavanem mainis esialgu probleemi 15 kassiga, kuid kohale jõudmisel avanenud vaatepilt oli sootuks hullem. “Vallavanem küsis, et miks ei esitanud keegi hinnapakkumist enne, kui tööks läks. Kui ise ka ei tea, palju saarel kasse on, siis mida meie siit mandrilt pakkuda saame? Me saime kätte 50 kassi, teist samapalju nägime siis, kui arstid olid lahkunud,” rääkis Ruhnu saarel kasse kokku korjanud Lehtveer.

Ruhnu vallale esitati 3200 euro suurune arve. “See on põhimõtteliselt ainult ravimitele ja vahenditele kulunud raha, sest meie, ka arstid, käisime seal ju põhimõtteliselt mitte millegi eest. Lahkumisel esitati meile veel 300-eurone majutusarve, mis meid veidi pahviks lõi, ning ütlesime, et adresseerige see palun vallale,” kõneles Lehtveer.

Ta lisas, et saarel metsikute kasside keevitajakinnastega kokkuvedamist, üleni kriimustatud ja täiskustud olekut ei saa just puhkuseks nimetada. “Me ei pea õiglaseks seda, et valla tegemata töö tuleb meil inimeste annetustest saadud rahaga kinni maksta,” sõnas Lehtveer, märkides, et Eesti loomakaitse liidu juristid kaaluvad arvete mittetasumise korral Ruhnu valla kohtusse anda.

Ruhnu vallavanem Jaan Urvet ütles, et summadest ei ole mitte üks kord juttu olnud. “Me küsisime neilt kohe hinnapakkumist, kuid vastuseks oli alati see, et tuleme kohale, siis vaatame. Meil on väike vald ja üle 3000 euro suuruse summa maksmine käib meil ilmselgelt üle jõu,” sõnas vallavanem. Ta lisas, et saarel tegutsenud loomakaitsjad oleksid võinud mainida, et olukord on hullem, kui nad oodata oskasid, ning töö hind hakkab tuhandetesse küündima. “Selle asemel öeldi, et arve esitatakse pärast, kui kulud on kokku löödud. Siis laekus 3200-eurone arve ning me pidime tõdema, et sellist summat meil välja käia pole. Meil oli selleks planeeritud ressursiks kõige rohkem 1000 eurot,” rääkis Urvet.

Vallavanem sõnas, et kui asi peaks ka kohtusse jõudma, siis ei ole neil allkirjastatud ühtki dokumenti, mis tehinguid kajastaks. “Tuleb lihtsalt vaadata ja arutada, et mingi lahendus leida,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email