Ahvenamaa lõikuspeolt mõndagi eeskujuks võtta

Sulvi Munk

“Ahvenamaal peetakse septembri lõpus lõikusfestivali, mis sarnaneb meie avatud talude päevale,” kirjutab kogemusreisist MTÜ Saarte Koostöökogu nõustaja, avatud talude piirkondlik koordinaator Sulvi Munk. “Suurim vahe on selles, et ühe päeva asemel on talud ja ettevõtted avatud reedest pühapäevani ning enamasti puudub võimalus pererahvaga suhelda.”

22.–24. septembril osalesid avatud talude päeva piirkondlikud koordinaatorid, avatud talude ning maaeluministeeriumi ja maamajanduse infokeskuse esindajad kogemusreisil Ahvenamaa lõikuspeole. Mida sellel reisil nägime ja kõrva taha panime?

Meie avatud talude päeval ootavad talud huvilisi tutvuma oma tööde-tegemiste, loomade, tehnika ja kõige muuga, mis taluelu juurde kuulub. Eeldame, et külalised saaksid vahetult pererahvaga suhelda või vähemalt neid näha. Ahvenamaal toimuv lõikuspidu on aga üks suur taluturgude ahel, kus puudub võimalus küsida pererahvalt infot talutegemiste ja muu kohaliku elu-olu kohta.

Kas me saame võrrelda Ahvenamaal toimuvat meie avatud talude päevaga?! Ega saagi, sest üks on lõikuspidu, kus müüakse talukaupa, ja teine avatud talude päev, kus talud ongi kõigile külalistele avatud ning külaline saab maal ja talus toimuvast ka midagi teada.

Mis oli meie meelest Ahvenamaal tore ja mida võiks Eestisse üle tuua? Kindlasti talude sissekäikude kaunistamine ühiste elementidega, nagu vanad lüpsikud, põhupallid, õunad, pihlakad jms.

Meile meeldis ka lihtne viidamajandus. Meiegi oleme mõelnud nii turupäeval kui ka avatud talude päeval, et talude vahel ja ürituseplatsil peaksid olema viidad. Piisab lihtsatest euroalustest, mille peale käsitsi kirjutada.

Vahvad olid taludesse toodud lisategevused: trips-traps-trull piimapakiga, lastele hüppamiseks mõeldud põhualad, aktiivseks tegevuseks ettenähtud ala, kus sai näiteks kummikut visata ja üle palli hüpata. Hea idee oli ka traktortakso, mis inimesi talude vahel sõidutas.

Meil tasub õppida Ahvenamaa farmerilt, kes toodab, pakendab ja müüb oma tooteid ise ning küsib nende eest ka õiglast hinda. Nii maksis mesi 14–18 eurot kilo, lambanahk 130–180 eurot, talle välisfilee 39 eurot kilo, õunad 2 eurot kilo jne.

Oma tooteid müües tuleks vaeva näha ka väljapanekuga. Ühes talus oli välja pandud mobiilne õunapress – selle eksponeerimine oli kena ja suurendas kindlasti müüki.

Tänavu juulis toimunud suur üle-eestiline avatud talude päev oli arvult kolmas. Üle Eesti võtsid seekord külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat ning tehti üle 120 000 külastuse.

Saaremaal avas sel päeval väravad 14 maaettevõtet – toimusid ekskursioonid taludes, temaatilised töötoad, külalisi kostitasid talude ühepäevakohvikud. Ikka selleks, et me ei kaugeneks maaelust ja maatöödest ning et lapsed teaksid, kust tuleb meie lauale igapäevane toit.

Print Friendly, PDF & Email