Liikumisnädal Kärla põhikoolis

Septembrikuu hakkab lõppema ja kooliaasta algus on olnud õpilastele väga töine. Halli argipäeva peletamiseks algas Kärla koolis 18. septembril liikumisnädal. Õpilastele oli igaks päevaks organiseeritud erinevat tegevust, milles nad said end proovile panna.

KESKENDUVAD: 7. ja 8. klassi tüdrukud joogatunnis.
Laidi Lindau


Esmaspäeval võtsid algklassi lapsed kaasa oma tõukerattad ja said sõitmiseks täiesti oma tunni. Koolimaja taga käis tõeline tõukerattaralli. Pärast lõunat oli suurematele õpilastele organiseeritud laskmine, mida juhendas Jaak Torri.

Hingelise tasakaalu leidmiseks oli teisipäeval kooli kutsutud joogaõpetaja Maret Seeman. Nii mõnigi õpilane oleks pärast rahustavat tundi heameelega uinaku teinud. Vanematele tüdrukutele pakkus jooga oodatust rohkem emotsioone ja nii mõnigi sai külge väikese joogapisiku.

Juba kevadel lõi kooliperes laineid päev, mil õpetati disc-golfi. Nii oli ka seekord, kui õpilastele pandi üles disc-golfi rada. Oli näha, et nii mõnigi oli suvel harjutamas käinud ja sai oma oskusi näidata. Rajale olid abistama tulnud mänguharrastajad ja lapsevanemad Eero Grahv ja Aivo Roos, kes meeleldi veetsid terve päeva kooliperega.

Neljapäeval oli õpilastel võimalus panna proovile oma kiirus ja vastupidavus, toimus jooksukross. Joostud sai nii vihma kui ka päikesega. Päev pakkus väiksematele palju elevust ja nii mõnigi jooksis lisaringe.

Liikumisnädala viimasel päeval käisid vanema astme poisid Kuressaares judos. Poistele tegi ühe korraliku trenni judotreener Marko Kesküla. See oli koht, kus poisid said proovile panna oma sitkuse ja vastupidavuse ning pidid alluma tugevale korrale. Samal ajal, kui poisid “judotasid”, käis algklassidele ja tüdrukutele kepikõnni teadmisi jagamas vilistlane Renna Järvalt. Lapsed olid tublid ja said õige tehnika kiiresti selgeks. Õpitu kinnistamiseks tehti kiirelt ka üks terviseraja ring. Lõpetuseks said lapsed Eesti kepikõnni liidu teatmiku ja helkuri.

Terve nädal oli täis põnevat tegevust ja õpilased said proovida uusi alasid. Koolipere tänab abistamise eest Kärla spordihoonet, kõiki juhendajaid ja lapsevanemaid, ilma kelleta poleks see nädal saanud toimuda. Tervis peitub liikumises, seega IGA SAMM LOEB!

Meediaringi õpilased

Print Friendly, PDF & Email