Valjala kalmistu korrastatakse kohalike abiga (1)

Valjalas tehakse kohalikke elanikke ja kooliõpilasi kaasates korda vana kalmistu ja inimesed võivad ise mahavõetud puud endale koju küttematerjaliks viia.

Vallavanem Aare Martinson ütles, et kalmistul tehti viimati tõsisemaid korrastustöid kümmekond aastat tagasi ja mõned puud on kasvanud juba käsivarre jämeduseks. Lisaks võetakse maha ka pealekasvanud võsa.

“Kuulutasime asja välja, soovijad on leitud ja töö juba käib,” rääkis Martinson. “Valla huvi on, et saame kalmistu puhtaks, inimeste huvi on saada endale talveks küttepuid ja nii on mõlemale poolele kasulik seis.”
Samas peavad kõik järgima reegleid, sest tööd on kooskõlastatud muinsuskaitsega, puud on märgitud ja valla majandusmees jälgib seda, et märkimata puud ilusti püsti jääksid. Lisaks on veel hea koostöö kooliga, mille õpilased tulevad siis, kui suurem osa puid on maha võetud, talgute korras peenemat sodi koristama.

“Kool tegi selle peale projekti ja sai lastele kinnaste ostmiseks ka väikese raha,” märkis Aare Martinson. “Võiks ka nii olla, et kool jääb mõnda kohta tulevikuski hooldama, sest kalmistule on maetud nimekaid inimesi ja põhjust territoorium korras hoida on.”

Vallavanema sõnul ei ole arvestust peetud, kui palju tihumeetreid küttepuid inimesed sealt saavad. “Üritame enne lume saabumist valmis jõuda ja veel selle aastanumbri sees kalmistu ilusaks teha,” lausus Aare Martinson.

Print Friendly, PDF & Email