SAK kuulutaks parimaks nooreks ettevõtjaks 2017 Johan Lõugu (3)

Saaremaa arenduskeskus (SAK) esitas Eesti kaubandus-tööstuskoja konkursile “Parim noor ettevõtja 2017” Johan Spa juhi Johan Lõugu.

VÄÄRIB TUNNUSTUST: SAK seiras läbi hulga ettevõtteid, kus noored juhid eesotsas, ja nende valik oli Johan Lõuk.
IRINA MÄGI


SAK-i juhataja Piret Pihel selgitas, et noore juhina spaa eesotsas väärib Johan Lõuk tunnustust. “Spaa on teinud arenguhüppe – viimase nelja aastaga on käive ja kasum kahekordistunud,” põhjendas ta.

Samuti on juurde loodud majutuskohti ja seda mitte just lihtsates oludes.

“Spaasid on meil palju ja turistide arv on viimase nelja aasta jooksul käinud nii üles kui ka alla, lihtne selles sektoris ei ole.”

Samuti ei ole lihtne otse koolipingist tulles ettevõtet juhtima hakata. “Ega nii noori ja silmapaistvalt edukaid juhte maakonnas palju olegi,” tunnistas ta. “Seirasime läbi hulga ettevõtteid, kus noored juhid eesotsas, ja meie valik oli Johan Lõuk.”

Pihel lisas, et kui nad tõstavad esile üht tublit Saaremaa noort ettevõtjat, loodavad nad, et see on innustuseks teistele noortele juhtidele ja miks mitte ka veel koolipingis istuvatele noortele.

Saaremaalt kandideeris ka Merlyn Leiman, kes on laste treeningutega tegeleva ettevõtte SEPPS OÜ juht. Merlyn kandideeris konkursile ise. Praeguseks on küll selgunud, et saarlased kolme parema sekka ei jõudnud, ent märkimist väärt on nende nominatsioon siiski.

SAK kutsub muu hulgas kõiki osalema üritustele, mis üleriigilise ettevõtlusnädala raames koonduvad järgmisele nädalale.

SAK-i arendus- ja turundusjuht Rainer Paenurk ütles, et ettevõtlusnädala eesmärk on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse. Samuti innustada nii alustavaid kui ka kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid.


Ettevõtlusnädal tuleb tegus

Nädala avab maksu- ja tolliameti teabepäev esmaspäeval, 2. oktoobril, kus tutvustatakse uut arengustrateegiat, Saaremaa ettevõtlust lahkab ameti peadirektor Valdur Laid.

Teisipäeval toimub Noortejaamas noorte ettevõtluspäev, kus käsitletakse erinevates olukordades käitumist ja nendest võitjana väljumist. Visit Saaremaa MTÜ korraldab sel päeval ka turismiasjaliste õppereisi Saaremaa peresõbralikesse ettevõtetesse ning töötukassa selgitab töötajasse investeerimise ja töötajate arendamise vajalikkust.

Kolmapäeval kell 9.30 ootame kõiki nädala tippüritusele, milleks on Saaremaa ettevõtluspäev ja parimate ettevõtete tunnustamine. Spaahotellis Meri kuuleb kogu päeva vältel inspireerivaid edulugusid ettevõtlusest. Töötukassa tegemistest kõnelevad Ave Reimaa-Lepik ja Triinu Lillepärg, samuti on kohal Eesti kompetentsikeskused. Meri fuajee messialal saab kohtuda õpilasfirmade, Saarte koostöökogu ja SAK-, Tallinna robootika- ja programmeerimisklubiga ning päeva lõpetab ettevõtlusauhindade jagamine ja ka ekskursioon ettevõtetesse. Ettevõtluspäevale on vaja eelregistreeruda.

Neljapäeval annab ekspordipraktik Paavo Pauklin GOSPA seminariruumis ülevaate strateegilisest lähenemisest ekspordis. Edukontoris õpetab Kristjan Jansen visualiseerima äriplaani. Oma kogemusi jagavad loomeettevõtjad ja Ivika Puust avab Loomemaja visiooni tagamaid. Päeva lõpetab paneeldiskussioon “Mis on edu ja kuidas seda saavutada”, kus astuvad üles kirjanik Tarmo Teder, jazzmuusik Maria Faust ja ettevõtja Toomas Leis.

Ettevõtlusnädala lõpetab 6. oktoobril Kuressaare ametikooli abikoka eriala õpilaste ettevõtete külastus. Kava ja registreerimis­info leiab veebilehelt www.ettevotlusnadal.ee.

Rainer Paenurk

Print Friendly, PDF & Email