Mis juhtus

Kuressaare politseijaoskonnas alustati eelmisel nädalal kolme kriminaalmenetlust.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivuurija Ahti Lepa teatel alustati ühe alaealise noormehe suhtes kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 349 ehk tähtsa isikliku dokumendi kuritarvitamise tunnustel. Nimelt püüdis nooruk kauplusest täiskasvanud venna juhiloaga alkoholi osta. Selline tegu võib Lepa sõnul kaasa tuua rahalise karistuse.

Üks kriminaalasi algatati 40-aastase mehe suhtes, kes kõrvaldati liiklusest 17. septembril Kuivastu maanteel, kuna ta juhtis mootorsõidukit, olles ise alkoholijoobes. Mehel puudus ka juhtimisõigus.

Kolmas menetlus tuli algatada kultuurimälestise rikkumise osas. Lepa sõnul on tõenäoliselt hobidetektoristide poolt kaevetöödega rikutud Kihelkonna vallas asuv Lihulinn. “Panen siinkohal kõigile hobidetektoristidele südamele, et kinnismälestisel ja selle kaitsevööndis on otsinguvahendiga otsimine keelatud, välja arvatud tööülesannete täitmiseks või muinsuskaitseametiga kooskõlastatud uuringuteks, ning kultuuriväärtusega leid kuulub riigile,” rõhutas Lepp, lisades, et kultuuriväärtusega asjade otsimiseks on vaja muinsuskaitseameti ja maaomaniku luba.

Nädalaga tuli Kuressaare politseijaoskonnas algatada ka 38 väärteomenetlust, millest enamik (32) olid liiklusväärteod Põhiliselt oli Lepa sõnul tegu kiiruseületamistega, kus suurim patustaja ületas lubatud kiirust 43 km/h. Tabati ka kaks lubadeta juhti ja üks alkoholi piirmäära ületaja.

Eelmisel nädalal juhtus ka üks liiklusõnnetus, kui 1992. a sündinud juht sõitis reede päeval Kuressaare lähedal Kuivastu maanteel BMW-ga tagant otsa sõiduautole Kia, mida juhtis 1936. a sündinud mees. “Sündmuskohalt toimetati haiglasse nii Kia juht kui ka kaassõitja, 1935. a sündinud naisterahvas. Asjaolude täpsustamiseks on alustatud väärteomenetlust. Mõlemad osapooled olid kained ja omasid vastava kategooria sõiduki juhtimisõigust,” selgitas Ahti Lepp.

 

Print Friendly, PDF & Email