LÜHIDALT KULTUURIST

Sõrulaste aabitsaraha koos
“Sörulase aabitsa” projekt oli Hooandja keskkonnas eilseks kogunud juba 2400 eurot ehk 200 eurot rohkem kui soovitud. Ehk siis trükise väljaandmiseks takistusi enam ei ole.

Illustratsioonid tegi kunstnik Marek Tarkin. Päris mitu tööd on paberile pannud ka verinoored Sõrvemaa joonistusmeistrid. Raamatu kujundas saarlane Marit Sillamägi.

Aabits tuleb kõvakaaneline ja värvitrükis. “Sörulase aabits” on kokku pandud enam kui seitsmekümne sõrulase ja sõrulaste sõbra vabatahtliku töö tulemusena.

Estonia mälestusüritus
Neljapäeval, 28. septembril kell 18 toimub Mustjala Anna kirikus parvlaeva Estonia mälestusüritus. Esineb Aare Tammesalu tšellol ja orelil, kõneleb õpetaja Rene Reinsoo. Kell 19.30 süüdatakse Ninase pangal mälestuslõke.

Meestelaulu selts tähistab sünnipäeva Saaremaal
Eesti meestelaulu selts tähistab 30 aasta möödumist seltsi taasloomisest tuleval suvel Saaremaal meeskooride laulupäevaga, kus osaleb kaks ja pool tuhat lauljat.

Eesti meestelaulu seltsi taasloomine kuulutati välja 1988. aastal Saaremaa meeskooride laulupäeval. Juubeliaasta laulupäev kannab pealkirja “Laulis isa, laulis poega”, kuid sünnipäevaüritused algavad juba tuleva aasta jaanuarist, kui üle Eesti toimuvad kontserdid kontsertmeeskooride ja poistekooride osavõtul. Kõik see kulmineerub 15. juunil meeskooride ja poistekooride kontsertidega üle Saaremaa ning lõppkontserdiga 16. juunil Kuressaare lossihoovis, mille kunstiline juht on noor dirigent Rasmus Puur.

Print Friendly, PDF & Email