Saaremaa kümnes aasta põllumees on naine

Saare maakonna kümnendaks aasta põllumeheks kuulutati läinud laupäeval Auriga kaubanduskeskuse juures toimunud Maa päeval Rauni põllumajandusühistu juht Aive Kesküla.

ÕNNESOOVID: Aive Keskülale andis tunnustuse üle Kadi raadio tegevdirektor ja Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner.
MAANUS MASING


Aasta põllumehe valisid, nagu kümne aastaga traditsiooniks kujunenud, Saarte Hääl ja Kadi raadio koostöös seniste aasta põllumeestega. Aive Kesküla tunnistas Kadi raadio “Kohvilaua” saates, et on esimesest tiitliga kaasnenud ehmatusest kenasti üle saanud.

Ta möönis, et põllumajanduses on juhtivatel kohtadel küll rohkem mehed, sealt ka sõna “põllumees”, ent põllumajanduses töötavad siiski ühtviisi usinalt nii mehed kui ka naised. “Seega võib ikka põllunaine ka öelda,” naeris Aive vastuseks küsimusele, kas kutsuda teda aasta põllumeheks või -naiseks.

Tunnustuse üle on tal loomulikult hea meel, eriti kuna tegu on maakondliku tunnustusega. “Tegelikult on see tähtis, et meid – põllumehi-põllunaisi – märgataks,” tõdes Aive Kesküla.

Saaremaa põllumeeste liidu ja Kõljala POÜ juhi Tõnu Posti hinnangul on Aive Kesküla igati tubli põllumees, kes kahtlemata väärib aasta põllumehe nimetust. Tema kinnitusel võinuks Aive sellise tunnustuse vabalt saada ka mõnel varasemal aastal.

Kadi raadio tegevdirektor ja Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner tõdes, et tänavune aasta põllumees teab ise ilmselt kõige täpsemalt, kui lihtsalt või raskelt see tiitel talle tuli.

“Kindel on aga see, et sellist tunnustust ei anta niisama,” kinnitas ta. “Maakonna aasta põllumeest valivasse žüriisse kuuluvad varasemad aasta põllumehed, mis minu meelest tõstab selle tunnustuse väärtust veel omakorda.”

Nagu mainitud, on auväärse tiitli kandjaid Saare maakonnas ühes Aive Keskülaga kokku kümme. Enne teda on samasugune tiitel antud Rautsi talu peremehele, teravilja- ja köögiviljakasvatajana tuntud Aarne Põrile (2016), Nurga seemnekasvatustalu peremehele Arli Saunale (2015) ja Kadastiku Õunaaia peremehele Riho Kadastikule (2014).

2012. aastal sai aasta põllumeheks Valjala söödatehase sigalate juhataja Margus Õunpuu, 2011. aasta põllumees oli Kõljala POÜ juhatuse esimees Tõnu Post. Lea ja Andrus Sepp tunnistati tiitli vääriliseks 2010, enne neid kandis sama tiitlit Kaido Kirst (2009), kellele eelnes Ülar Tänak (2008), ja esimene Saare maakonna aasta põllumees oli Indrek Haamer (2007).

Print Friendly, PDF & Email