MTÜ Angla Tuulikumägi korraldatav ringkäik ja OÜ GoodKaarma töötoad pälvisid Eesti ökoturismi kvaliteedimärgise EHE.
Eesti ökoturismi kvaliteedimärgise EHE hindamiskomisjon tunnistas Saare maakonnast märgise vääriliseks MTÜ Angla Tuulikumägi teenuse ”Peremehega ringkäik tuulikumäel ja pärandkultuurikeskuses” ning OÜ GoodKaarma seebi ümbersulatamise töötoa ja külmprotsessi meetodil seebivalmistamise saladuste töötoa.
”See tunnustus näitab, et meid ja meie tegemisi on märgatud ning et ajame õiget asja,” ütles MTÜ Angla Tuulikumägi juhatuse esimees Alver Sagur.
”Pärandkultuur ei ole meie rahva silmis veel kadunud.” Saguri sõnul on tal hea meel, et Angla külalised tunnevad ringkäigu vastu huvi ja seda tellitakse. ”Eks me muidugi paku seda ka ise välja,” rääkis ta. ”Meil on ju palju huvitavaid asju, mida pruutpaar ja sünnipäevalised keskuses teha saavad.”
Kokku pälvis kvaliteedimärgise 16 ettevõtet 28 toote või teenuse eest. Märgis kehtib tänavu septembrist 2020. aasta septembrini. Tänavuste tunnustatutega kokku on märgise EHE kolme aasta jooksul pälvinud 66 ettevõtte 105 toodet ja teenust.
MTÜ Eesti Maaturism tegevjuhi Raili Mengeli sõnul on EHE-märgist omavate toodete või teenuste märksõnad keskkonnateadlikkus ning ehedad loodus- ja kultuurielamused.
Märgise andmist korraldab EAS-i turismiarenduskeskus koostöös MTÜ-ga Eesti Maaturism. Seda kaasrahastab EL-i Euroopa Regionaalarengu Fond.
Saare maakonnast on EHE-märgise varem pälvinud Tihuse hobuturismitalu ”Matkad hobusega haldjariiki – reega, tõllas, ratsa”, OÜ Pärimusmatkad orhideematk ja matk jalgsi läbi vee Vilsandile ning Pilguse mõisa matk Katri pangale.
kahju, et EAS koos Eesti Maaturismiga ei tee vahet pärandkultuuril ja lõbustuspargil
just.
Suurimad turismiobjektid Saaremaal oleks Valjala, Karja, Kaarma muinaskirikud, neile tellida uued dateerimisuuringud- uute mioodsate meetoditega on tulemus ööpäevaga käes- on alust arvata, et Valjala ja Karja on ca 150 -200 vanemad, nende märkide järgi, mis kirikute seintel meile vastu paistavad- Karjas 28 sellist märki omaaegsetelt ehiotajatelt- vötta maha eksitavad dolomiiditahvlid Karja kiriku välisseinalt kus koguni nöukaaegne tekst ütleb 14. sajandiks – vötta maha seintelt see müürehävitav hallitus, taastada & restaureerida seinamaalingud, panna kirikutesse keskküte, ehitada vallimägedele muisted viikingikülad lastele, saarlastele paljudele turistidele Läänest jne…
Öppigem armastama Saaremaa tegelikku ajalugu!
Siin filmikene Valjalast: https://youtu.be/7ZyhWbc9YpY
Siin Kaarmast: https://youtu.be/Vo7KfSvWsqk
Siin Karjast: https://youtu.be/GKNEzzRVMaE
Siin on naabersaare kirikud, Taanis Borholmi saarelt, saar on poole väiksem territooriumilt Hiimaast ja elanikka samapalju kui Saaremaal
Kirikud on dateeritud ca 1160 – 1165 AD
Nylarsi ringkirik Bornholmil: https://youtu.be/OZA5lEmOg3U
Østerlarsi ringkirik Taani Bornholi saarel: https://youtu.be/HweGQEfuSdw