Piirissaare sibulat kõigile ei jagunudki

Saarlaste tahtmine endale Piirissaare sibulaid hankida on nii suur, et sealne delegatsioon tuli Saaremaale õppereisile, kaasas 200-kilone sibulakott. Tuli tunnistada, et need on viimased varud ja selleks aastaks on sibulatega ühel pool.

SEOB: Saarlased Leo Filippov (vasakul) ja Reet Viira (paremal) Piirissaare vallavanema Liina Miksiga, käes Piirissaare kuld – sibulad.
Marko Mägi


“Tahtjaid oleks ikka veel,” sõnas Piirissaarelt sibulavoori korraldanud Saaremaa Kodukandi juht Reet Viira. “Neid sibulaid on meil toodud juba mustmiljon,” lisas Viira, naerdes, et tal endal on lugemine juba suisa sassis, kui palju on Piirissaarelt viimaste nädalatega sibulaid toodud. Numbreid kokku liites märkis ta, et oma kaks tonni toodi sel aastal küll ära, aga ikka jäi puudu. Viira sõnul on järgmiseks aastaks kolm tonni sibulaid juba kinni pandud. Ehk siis saab saarlaste sibulaisu rahuldatud. Sibulakoormad on süvendanud ka saarlaste ja piirissaarlaste sõprust. Nii on Peipsi järves asuva saare esindajad eesotsas vallavanem Liina Miksiga siinse elu-oluga tutvumas ja uusi teadmisi hankimas.

Print Friendly, PDF & Email