Noor Tõll paneb uksed kinni (12)

Möödunud aastal Kaarma spordihoones avatud Noore Tõllu Mängumaa on sunnitud tegevuse lõpetama ja sulgeb uksed oktoobri lõpust.

Kaarma vabaajakeskuse asutanud OÜ Aus Rüütel ehk Kristi Aus ja Merili Rüütel panid Kaarma spordihoones püsti mängumaa, kus lapsed said hullata 20-meetrisel takistusrajaga batuudil ja muudel atraktsioonidel lõbusalt aega veeta.

Kristi Aus tõdes toona, et kuna PRIA-lt loodetud toetust ei saadud, uuritakse teisi võimalusi oma plaani finantseerimiseks. Siiski võeti lõpuks vastu otsus mängumaa sulgeda. “Meie projektile pangast laenu saamine osutus oodatust hulga raskemaks. Tuleb välja, et pankade poolt reklaamitav stardipakett alustavale ettevõttele eeldab siiski kas oma raha või kinnisvara olemasolu käenduseks ning ei piisa isegi PRIA positiivsest otsusest,” märkisid mängumaa idee autorid.

Läbirääkimised pangaga venisid ajaliselt liialt pikaks ja kevade saabudes võeti raske südamega vastu otsus mängumaa tegevus sügisest lõpetada.

“Meie ettevõtmine võeti hästi vastu ja saime kinnitust, et sellisele teenusele on Saaremaal turgu, kuid kahjuks jäi meie ettevõtlikkusest üksi väheks ning finantsilistel põhjustel ei saa me tegevusega jätkata,” nentisid Aus ja Rüütel.

Print Friendly, PDF & Email