FC Kuressaare võist­konnad veerandfinaalis

Nii FC Kuressaare meeskond ka kui naiskond mängisid end Eesti jalgpalli karikarikavõistlustel veerandfinaali ehk kaheksa parema hulka.

Tallinnas Sportland Arenal mängitud Evald Tipneri jalgpalli karikavõistluste kohtumises võitis FC Kuressaare kindlalt 6 : 0 kolmanda liiga klubi Rumori Calcio Tallinn. Kui esimene poolaeg võideti Mario Sterni 33. minuti väravast 1 : 0, siis teisel poolajal pandi oma paremus kindlalt maksma. Mario Stern lõi veel kolm väravat, Eerik Poopuu ja Pelle Pohlak lisasid omalt poolt ühe.

“Võitjas täna kahtlust ei olnud,” märkis FC Kuressaaret juhendanud Martti Pukk. “Meil on loosiga vedanud ja vastas on olnud madalama liiga meeskonnad, aga 1/8-finaalile kohaselt oli tänane neist raskeim. Aga hea, et kõik jäid terveks ja mehed said hea treeningmängu.”

Rumori Calcio itaallasest juhendaja Angelo Palmeri tõdes, et esimene poolaeg oli parem kui teine. “Meil oli hea võimalus skoor avada ja mine tea, milliseks oleks mäng kujunenud, kui me oleks ära löönud,” lausus ta.

Martti Puki sõnul praegu järgmisele aastale, kui mängitakse veerandfinaalid, veel ei mõelda. “Keskendume liigale ja püüame ilma kahe lisamänguta hakkama saada, et Premium liigasse tõusta,” lausus ta.

Naiste jalgpalli karikavõistluste avaringis võitis FC Kuressaare võõrsil FC Elvat 3 : 1. “Meie poolt väga hea mäng,” tunnistas naiskonna peatreener Roland Kütt. “Pärast suurt vigastuste perioodi saime lõpuks mängida oma täiskoosseisuga, pusle oli paigas ja mängupilt hea.”

Kuigi Eva Ratas viis naiskonna 1 : 0 juhtima, lasti võõrustajatel viigistada ja puhkama mindi seisul 1 : 1. Teisel poolajal lõid aga Triin Tedrekull ja Annemari Pruul veel kaks väravat ja sellega vormistati ka lõppseis 3 : 1.

“Teeb heameelt, et suutsime oma hetkelisest mõõnast esimese poolaja lõpus üle olla ja pärast puhkust mänguohjad kohe enda kätte võtta,” rääkis Roland Kütt. “Eelmistest mängudest teadsime, kuidas nad tegutsevad, seepärast muutsime oma mängu kõrge pressingu osas ja võtsime nende võtmemängijad kinni.”

1/8-finaalis loositi FC Kuressaare vastaseks teises liigas mängiv Paide linnanaiskond Tapa. “Kuigi vastane mängib teises liigas, on kindlasti tegu arvestatava võistkonnaga ja me ei saa neid alahinnata,” märkis FC Kuressaare naiskonna peatreener Kütt. “Samas on meil hea võimalus mängida end veerandfinaali, kus tuleb vastu juba üks Eesti tugevamaid võistkondi, ja sinna soovime me ka jõuda. Naisi motiveerima ei pea, sest kõik tahavad tõestada, et me ei kuulu teise liigasse.”

Print Friendly, PDF & Email