Reketikeskuse idee taga saarega seotud investorid (10)

Kuressaare linna piirile kavandatava multifunktsionaalse reketikeskuse projektijuht kinnitab, et kompleksi on valmis rahastama Saaremaaga seotud investorid.

IGAL JUHUL VASTU: Mirjam Genre ei soovi oma naabruses näha ei spordihoonet ega mönd muud objekti.
Maanus Masing

“Rahastajaid ei taha ma nimetada enne, kui midagi on reaalselt juhtunud,” tunnistas üks projekti eestvedajaid, tennisetreener ja Saaremaa tenniseklubi esindaja Rauno Gull, kellele on pakutud võimalust kaasa teha osanikuna. “Aga nad on pigem Saaremaaga seotud isikud, mitte saarlased. Tahame minna edasi käsikäes, et on kaasatud nii rahastajad kui ka kaasamõtlejad.”

Rauno Gulli sõnul ei oska ta veel täpselt öelda, kui palju Lääne-Saare vallale kuuluvale Kudjapel Kummeli põik 1 asuvale kinnistule reketihalli rajamine maksma võib minna, sest summad sõltuvad sellest, kui palju ehitatakse tennise-, squashi-, sulgpalli- ja lauatenniseväljakuid ning võib-olla midagi veel.

“Tahame enne teiste alade meestega läbi rääkida, et saada selgeks, mitme väljakuga see asi võiks tulla, keda ja mida me tahame sinna paigutada ning mida me seal üldse näeme,” selgitas Gull. “Me ei tahaks teha nii, et keegi jääks ripakile ja ütleks, et meil ei ole kusagil mängida, sest väljakuid on ikka puudu. Aga sellest, millal ehituseks läheb, on veel vara rääkida, sest enne oleks vaja see maa asi ühele poole saada ja siis rahastus lõplikult paika panna.”

Koha valisid tennisistid

Rauno Gull ütles, et reketihalli võimalikku asukohta aitasid valida kohalikud tennisehuvilised, sest krunt tundub olevat huvitav ja atraktiivne. “Hea ja linnalähedane, juurdepääsetavus on ülihea, sest kergliiklustee on kohe kõrval, tuuled on enamasti sealt poolt, kus on elamud, ning puud ja hekid on ees,” põhjendas ta valikut, lisades, et linna ehitada ei ole vajadust ja midagi võiks ka linna ääres olla.

Saarlaste soovi reketihall ehitada toetab ka Eesti tennise liit, kes taotleb Lääne-Saare vallale kuuluva Kudjape maaüksuse oma alaliidu liikmele rendile võtmist. Soovi endale mänguvõimalusi leida on tennisistide kõrval ilmutanud ka teiste alade esindajad.

“Squashi-mehed on endast märku andnud, nemad on huvitatud,” lausus Rauno Gull. “Teada on, et sulgpalli pole meil ka võimalik kusagil korralikult mängida, sest spordihoones on korvikonstruktsioonid pea kohal ning see pole hea ja on puudujääk.”

Gulli sõnul on räägitud ka lauatennisemeestega, kes on igal aastal erinevas kohas ja erinevates keldrites ning otsivad endale pidevalt uusi lahendusi. “Küll ei ole valgus hea, küll ei ole ruumi sobivalt,” märkis ta.

Rauno Gulli hinnangul on Kuressaares tennise mängimiseks praegu siseväljakuid vähe, sest kolmest Mercedese hallis ja ühest spordihoones asuvast väljakust trennide läbiviimiseks ja mänguvajaduste rahuldamiseks enam ei piisa.

“Viimasega ei saa üldse arvestada,” tõdes ta. “Spordihoones ju niikuinii löögile ei saa, sest seal segame kergejõustikku ja nemad segavad omakorda meid. On ju tore, kui asju tuleb juurde ja inimestel on võimalus rohkemate asjadega tegeleda. Tennisemängijaid jaguks mõlemasse halli ja mõlemad saaksid ka edaspidi koostööd teha, sest kandepind laieneb.”

Konkurent kavandab muud

Kolmapäeval tegi Lääne-Saare vallale aga avalduse OÜ Sturvolt juhatuse liige Raul Sink sooviga osta Kudjape alevikus Kummeli põik 1 maatükk ehk sama krunt, kuhu kavandatakse reketihall püstitada.

“Pisut arusaamatu, sest Raul Sink on ise squashi-mees,” oli Rauno Gull veidi nõutu. “Tema enda kaaslased helistasid meile ja küsisid, kas oleksime huvitatud nende ala reketikeskusesse kaasamisest, ja olime selleks valmis, sest mida rohkem erinevaid alasid, seda parem. Tahame teada, mis toimub.”

“Minu plaanid ei ole üldse spordiga seotud,” rääkis Raul Sink. “Oma plaane ma veel avalikustada ei taha ja vald peab enne seisukoha võtma, mida nad selle maaga üldse lõpuks teha tahavad.”

Krundi naabrite hinnang plaanidele jaguneb pooleks. “Mind see ei sega, hea, et krundi korda saab ja teemüra jääb ka väiksemaks,” ütles Madis Sild, kes on oma sõnul teadlik, et tegu on tööstusmaaga, ja on seepärast sellega ka arvestanud.

Mirjam Gerne oli aga vastu, olgu siis investorite plaanides spordihoone või mõni muu objekt. “Las nad ehitavad kusagile mujale,” lausus ta. “Me elame maal ning tahame vaikust ja rahu saada. Las keegi ehitab maja, muidu hakkab üks sagimine ja tuleb palju autosid.”

Print Friendly, PDF & Email