JUHTKIRI: Mida varem, seda parem (1)

See on küll kulunud ütlus, ent peab ometi paika nii mitmelgi puhul. Kas või selles osas, et mida varem noor inimene autosõitu õppima hakkab ja liikluses kehtivad reeglid endale selgeks teeb, seda lihtsam on tal hiljem, kui neid teadmisi-oskusi reaalses liikluses tarvis läheb.

Ja neid lapsi, kes autoasjanduse vastu huvi tunnevad, juba jätkub. Mis sest, et teedel-tänavatel rooli keerata tohivad nad alles siis, kui vanus sobiv ja juhiluba käes. Niikaua saab aga näiteks Kuressaare noortekeskuse autoringis autoga lähemat tutvust sobitada ja põllul ringe teha.

Autode ja mootoritega seonduv ei ole enam ammuilma vaid meeste pärusmaa. See valdkond paelub ka õrnema soo esindajaid. Vaadakem või ralliüritustel rooli keeravaid ja kaarti lugevaid või siis sõiduki kapoti all nokitsevaid neide-naisi. Seega pole mingi ime, et autoringi töös osalemine pakub põnevust ka plikadele. On hea, et noorte teadmised mootorite maailmast ei pea jääma puhtalt teoreetiliseks – õnneks leidub neid, kes ei pea paljuks noorte käsutusse autot anda. Kui vaid kusagil leiduks ka garaaž, kus näpud õliseks teha.

Print Friendly, PDF & Email