Entusiastid varustasid autoringi uue volksuga

Saaremaa tehnikaspordi klubi soetas toreda teise ringi Volkswageni ja andis selle Kuressaare noorte huvikeskuse autoringi käsutusse.

AUTOSÕIDUFÄNNID: (Vasakult) Aaron Herne, Romet Reimal, Avo Reimal, Cordelia Agafiia Tiitmaa, Sander Reimal ja Markus Leppik.
MAANUS MASING


Hõbedane 2003. aasta Volkswagen Polo ehk kõnekeeli lihtsalt volks on täpselt paras, et autoringi noored saaksid oma sõiduoskusi timmida ja neist kasvaks eeskujulikud liiklejad.

Kolm sõidukit

Neljapäeva pärastlõunal – tunnid toimuvadki esmaspäeviti ja neljapäeviti – oli volksu roolis ringi noorim õpilane, 8-aastane Romet, autoringi juhendaja ja Saaremaa tehnikaspordi klubi eestvedaja Avo Reimali poeg, peanupp vaevalt rooli tagant paistmas. Ent autot roolis poiss juba üsna kindlakäeliselt, ise paistis ta toimuvast seejuures eriti elevil olevat.

Isa Avo tunnistas, et tegelikult on ring ikka veidi vanematele mõeldud, kuid kuna Romet on oma poeg, siis ei pea ta paljuks tedagi juhendada. “Muidu on sihtgrupp ikka 13–18-aastased, aga nagu näha, saavad ka väiksemad hästi hakkama,” kinnitas ta. “Kui pea ja jalad koos töötavad, ei ole häda midagi. See on kõige tähtsam.”

Ühes volksuga on autoringil sõidukeid kolm. Ühega neist juhtus talvel väike õnnetus – puu jäi ette. Nüüd saab seda kasutada näiteks põllurallideks, aga nii korras ta tehniliselt ei ole, et sellega maanteel sõita võiks. Nõnda osteti üks auto lisaks, et lastel oleks, millega sõita. “Kui ainult ühe autoga sõita, läheks ooteaeg väga pikaks. Mõtlesime asja kiirendada ja vaheldust pakkuda.”

Volksu otsis autoringi tarvis Saaremaa tehnikaspordi klubi poolt Avo Reimal. Sobiva auto leidis ta Saaremaalt ja õnneks sai ka eelmise omanikuga hinnas kokkuleppele. “Korraldasime klubiga suvel kaks võidusõitu: Kihelkonna rahvaralli ja Laimjala rahvasprindi. Sealt jäi korraldusest natuke raha üle ja otsustasime, et paneme selle siia – teeme midagi kasulikku.”

Auto on tehniliselt igati korras. “Kõik töötab ja lastel jälle tundides rõõmu rohkem,” tähendas Avo Reimal. Isa selja taha silganud Romet poetas auto kohta naljatamisi lisaks: “Õmblusmasin!”

Veidi eemal seisnud Cordelia Agafiia Tiitmaal jagus auto kohta vaid kiidusõnu, talle on senised tunnid väga meeldinud. Samuti mõned korrad rooli saanud Aaron Herne arvates on autoga lahe sõita. “Varem olen isaga käinud 90-ndate Jaguariga sõitmas,” lisas poiss.

Et kooliaasta alles algas, on ka autoring alles tasapisi alustamas ja uusi huvilisi vastu võtmas. Nõnda seisis ka nüüd Kuressaare gümnaasiumi staadioni väravas nii mõnigi noor, keda autorool meelitab. Seejuures olid värava taga uued tüdrukud, keda kutsuti osalema järgmisest nädalast. Kõige rohkem on ringis korraga olnud viis tüdrukut.

Vaja ka garaaži

“Eelmisel talvel oli meil kõige rohkem õpilasi 19. Kohe, kui lumi maha tuleb, on neid rohkem, kõik tahavad jäärajale saada, et natuke kihutada,” muheles Reimal.

Autoringi eesmärk ei ole muidugi kedagi kihutajaks koolitada, rõhutas ringi juht, õpitakse ikkagi liiklema. “Õpime selgeks esmatähtsad asjad, nagu kohalt võtt, pidurdamine, käiguvahetus, slaalom, külgboks – kõik, mida liikluses iga päev vaja.”

Reimali sõnul oleks autoringil tegelikult vaja ka garaažinurka, kus oma autode kallal nokitseda. Kui kellelgi taoline ruum leidub, on pakkumised oodatud. “Poistel-tüdrukutel tehnikahuvi on ja näppe tahaksid nad õliseks teha küll,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email