PAUL MARDI 75: Endine kapten sai merepisiku lapsepõlves (3)

Kuigi kõik dokumendid näitavad, et endine meremees Paul Mardi on sündinud 22. septembril 1942. aastal, väidab tänane juubilar ise, et oma ema jutu järgi tuli ta ilmale hoopis kuu aega varem.

VANA MEREKARU: Teisipäeval võttis juubilar vastu lilleõie Saaremaa merekultuuri seltsi liikmetelt.
MAANUS MASING

“Oli augustikuu, kibekiire viljalõikuse aeg. Kellelgi meie perest ei olnud siis aega perekonnaseisuosakonda minna. Kuu aega hiljem avanes võimalus ja kui siis küsiti, millal poiss sündis, sai ametnik vastuse, et 22. kuupäeval. Niisiis kirjutatigi sünnitunnistusele see daatum,” räägib Kihelkonnal sündinud Paul Mardi.

Pärast Tagamõisa 7-klassilise kooli lõpetamist jätkas Paul kooliteed Mustjalas. Seal sai ta käia vaid aastakese. 8. klassi lõpetamise järel tuli minna Kingissepa keskkooli, kuna Mustjala kool enam keskkool ei olnud.

“Tahtsin juba põhikooli järel minna merekooli, aga tol ajal võeti kalandustehnikumi vaid keskharidusega poisse. Keskkooli lõpetamise järel sain minna tehnik-laevajuhi eriala omandama. Tallinnas sai kool läbi 1965. aastal,” meenutab Paul.

Pealinnast tuli saarlane taas kodusaarele. Tööd pakkus Saare Kalur. Töötanud on ta ka kalakombinaadis ja seejärel taas kalurikolhoosis.

Kaptenipaguneid kandis Paul kalatranspordilaeval Oru töötades. Traallaevadel on ta olnud kolmas, teine ja vanemtüürimees. Angolaski on ta meretööd teinud.

Aastaid töötas Paul Saare Kaluris töökaitseinsenerina. Enne pensionile jäämist oli ta aastaid mereloots, ka Väinamere lootsimispiirkonna juhataja.

Paul on suur raamatusõber ja aktiivne Saaremaa merekultuuri seltsi liige. Abikaasa vaatab oma mehe tegemisi juba ammu taevastest kõrgustest. Paulil on kaks tütart ja poeg. Kolmele lapsele on ta vanaisaks.

Edasiseks vanale merekarule palju tervist ja erksat meelt ka Saarte Hääle ja Kadi raadio toimetuselt.

 

Print Friendly, PDF & Email