Joogaõpetaja otsib sobivat kohta oma stuudiole

Kaks aastat tagasi tegi joogaõpetaja Kerli Adov otsuse tulla ja jääda koos perega Saaremaale ning täita ta oma sõnul seda niigi hingelist maad tasapisi keha-vaimupraktikaga nimetusega jooga.

POOLSADA POOSI: Kerli Adovi joogatunnis läbitakse pooleteise tunniga 50 poosi. Parasjagu on emal joogapooside võtmisel abiks tütar Klaara.
ERAKOGU


Parasjagu on hiljuti ametlikult ettevõtte Saare Yoga OÜ registreerinud Kerli Adov joogastuudio avamiseks sobiva koha otsinguil. “Head kohta pole Kuressaares lihtne leida,” tunnistas ta. Stuudio võimaldaks aga planeerida erinevaid joogatunde, töötubasid ja loenguid.

Praegu annab ta iganädalaselt ja pea igapäevaselt joogatunde Kuressaares, Orissaares, Valjalas ja teisteski väiksemates kohtades. Hiljutine kõige omanäolisem koostöö tuli tema jaoks Kuressaare JYSK-ist, kus ta käib tervisekuul igal neljapäeval töötajatele joogatrenni andmas.

Palju eelarvamusi

Joogaõpetajana on Otepäält pärit Kerli tegutsenud Saaremaal kogu selle aja, mil ta siin elanud on. Joogat õpetab ta nii täiskasvanutele kui ka lastele ning lähiajal on tal tõesti plaanis oma stuudio avada.

Adovi sõnul on jooga saarlaste seas populaarne, aga paljudele väga uus. “Enamikul juhtudel tuleb mul joogasse inimesi, kel eelnev joogakogemus puudub või siis on neil palju eelarvamusi,” tõdes ta.

Peamiselt arvatakse, et jooga on ainult hingamine ja mediteerimine, või siis teine äärmus – et seistakse vaid pea peal, jalg kaela taha väänatud. “Mõlemad on ekstreemsused, tegelikult on jooga, eriti veel Ashtanga jooga, mida mina õpetan, dünaamiline seeria poosidest, kusjuures pooleteise tunniga läbime ca 50 poosi, mis arendavad keha ja meelt,” kinnitas Kerli Adov.

Nädala jooksul kohtub ta umbes 50 püsiva joogaõpilasega. Sellest hooajast alustas ta tundidega ka Kuressaare Fitlife’is, mis ilmselt suurendab õpilaste arvu veelgi. “On märkimisväärne, et annan joogatunde ka väga väikestes kohtades, nagu Tagaverel, kus oleks olnud kerge halva õpetajana kiirelt läbi põleda, aga näib, et jooga sobib sealsetele naistele ning joogast on saanud nende argielu oluline osa,” rõõmustas Adov.

Lastejooga õpetaja sai temast möödunud sügisel ja tunnid kujunesid kiiresti populaarseks. Adovi sõnul on lastejooga üle maailma kasvav trend, uuringud on näidanud, et see parandab füüsilist ja vaimset tervist, arendab tasakaalu, jõudu, vastupidavust ja enesekindlust.

“Vähendades ärevust, tähelepanuhäireid, stressi taset, on lastejoogast saanud paljudes Ameerika koolides osa tunniplaanist,” tõdes Kerli Adov. “Usun, et Saaremaal on kõik see täpselt samamoodi ees.”

Töötas end üles

Oma õpilaste põhjal teab ta, et peamiselt käiakse joogas ikka tervise pärast. Tänu sellele täheldatakse paranemist vigastustest, selja- ja põlveprobleemidest, leevenevad liigesehaigused. “Kuulen ka, et inimesed magavad paremini, söövad paremini ja mõtlevad paremini.”

Adov hakkas joogat praktiseerima 15 aastat tagasi, mil jooga oli Eestis veel täiesti tundmatu ala. “Omal käel töötasin end üles, uurides vanu joogatekste, sest joogatunde sel ajal väikestes kohtades praktiliselt ei olnudki ning harjutasin joogat Pühajärvel, kust ma ka pärit olen,” rääkis Kerli Adov.

Nõnda jätkas ta üle-eelmise aastani, mil läbis Soome õpetajate käe all joogaõpetaja kursused. Ei möödunud kuudki, kui ta alustas joogaõpetajana, juhendades sportlasi Kääriku spordibaasis.

Print Friendly, PDF & Email