Päevakeskuses algab uus hooaeg

Kuressaare päevakeskus on eakate kooskäimise koht, kus on võimalus vaba aega kasulikult veeta, osaledes mitmesugustes töötubades, ringides, keelekursustel, treeningutel ja üritustel. Nii nagu kõik muud koolitused ja kursused, alustab ka päevakeskus igal sügisel uut hooaega ning jätkame liikumisringide, käsitööõppe, ühislaulmiste ja filminäitamise, keeleõppe ja nutikursustega.

Võimlemis-, jooga-, linetantsu- ja kõhutantsutreeningud toimuvad taas igal nädalal esmaspäevast reedeni. Osa treeninguid alustas juba septembris ja need kestavad enamasti järgmise aasta maikuu lõpuni. Oodatud on ka uued huvilised. Kõik, kes soovivad meie treeningutel osaleda, saavad treeneritega ühendust võtta otse või päevakeskuse töötajate kaudu. Treenerite kontaktide ja ringitöö kohta saab infot nii meie teadetetahvlilt kui ka veebilehelt. Treeningud ja ringid on pensionäridele päevasel ajal tasuta, samuti ei küsita ruumirenti. Tööpäevadel on pärast päevakeskuse sulgemist võimalik meie ruume rentida tasu eest.

Käsitööhuvilisi rõõmustab sel sügisel alustav siidimaali- ja gobeläänikursus ning jätkab ka eelmisel aastal populaarseks saanud kangakudumise kursus. Kunstiringid tuntud juhendajate Aili Jungi ja Elja Parbuse käe all ootavad nii edasijõudnuid kui ka algajaid.

Arvutikursus algajatele alustab oktoobris, samuti ootab huvilisi registreeruma fotoring ning iga päev ootavad mängijaid male- ja kabelauad. Mälumänguhuvilised käivad koos juba septembri algusest. Võib liituda juba olemasolevate võistkondadega või tulla mängima uue kolme- või neljaliikmelise võistkonnaga. Mälumängurid saavad kokku kaks korda kuus: iga kuu teisel ja neljandal esmaspäeval. Igal esmaspäeval on võimalus mängida saskut ning suurt huvi on tuntud ka bridžimängu vastu, millega tahaks päevakeskuses samuti algust teha.

Eelmisel hooajal toimus igal nädalal loovusring, kus nii mõnigi osaleja avastas endas kunstiande, ja ka selle ringiga soovime jätkata. Toidukunsti tuleb alates oktoobrist kord kuus jagama Tupperware Saare kokaklubi eesotsas Merlega, kelle tehtu oli suupärane ja inspireeriv ka eelmisel hooajal.

Inglise keele kursused algajatele ja edasijõudnutele alustavad oktoobri keskel. Sel hooajal õpetab inglise keelt Evelin Paju ja kursustele registreerimine juba käib.

Aastaringselt on päevakeskuses võimalik igas kuus kaeda erinevate hobikunstnike, fotograafide ja teiste ilutegijate kätetööd. Sellega seoses on toredaks traditsiooniks saanud meie näituste pidulikud avamised iga uue kalendrikuu alguses. Huvitavaks ürituseks on kujunenud ka see, et enamasti igas kuus käib päevakeskuses keegi tutvustamas oma omapäraseid hobisid.

Meie majas tegutsevad head koostööpartnerid Saaremaa Seeniormeeste Klubi MTÜ ja Kuressaare Pensionäride Ühendus MTÜ, kes alati nõu ja jõuga kõigis tegemistes kaasa löövad. Uued tegusad liikmed on sinnagi oodatud. Mitmesuguseid ettevõtmisi oleme korraldanud ja planeerime edaspidigi teha koos lastega, et erinevad põlvkonnad saaksid kombeid ja traditsioone jagada.

Meie majja on oodatud huvitavate ideede teostamise valmidusega vabatahtlikud kas koolipraktika raames või huvist eakatega tegelemise vastu. Head mõtted ja ideed väärikalt vananemise toetamiseks on oodatud.

Saamaks infot ringide töö ja toimumisaegade kohta, võta palun ühendust telefonil 51 45 072 (Janne Mets). Päevakeskus on kogukonnakeskus, kuhu oled alati oodatud. Oleme avatud igal tööpäeval kell 9–17.

Janne Mets,
sotsiaaltöötaja


Kommentaar
Kuressaare Hoolekande päevakeskus Tolli tänaval on sihtgrupi poolt toredasti omaks võetud. Majas tegutsevad mitmed huvialaringid ja töötoad, tähistatakse erinevaid tähtpäevi ja korraldatakse muid üritusi – huvitavat tegevust leidub igaks päevaks. Uute tegevuste pakkumisel ollakse paindlikud ja arvestatakse inimeste soovidega. Lisaks on võimalus saada soodsalt sooja toitu, mis on väga suur boonus.

Kutsun kõiki eakaid päevakeskusse, kus saate suhelda eakaaslastega ja veeta meeldivalt aega.

Kairit Lindmäe
sotsiaalosakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email