Muusikapäev meelitab pärimuse lainele

1. oktoobril tehakse suur kummardus muusikale, sest just siis tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva. Sel puhul rullub juba viiendat korda üle Eesti lahti suurejooneline muusikapäeva kontserdiprogramm. Terve päeva vältel on muusikasõpradele nautimiseks valikus üle 100 kontserdi, mille õnnestumisele paneb õla alla enam kui 750 muusikut. Kontserdid toimuvad kõigis maakondades ja on kõik publikule tasuta.

Kuressaares möödub muusikapäev pärimuse tähe all. Nimelt vurab mööda saart Eesti ETNO folgibuss. ETNO ringreis on juba kolmandat aastat toimuv rahvusvaheline jätkuprojekt suvisele Eesti ETNO laagrile. Laagrist valitakse välja silmapaistvad noored muusikud Eestist ja mujalt, kes toovad kuulajateni lugusid ja laule nii kodust kui ka võõrsilt. Muusikapäeval jõuavad nad Kuressaare lossi kapiitlisaali, kus kell 14 toimub kõikidele huvilistele pärimusmuusika õpituba, millele järgneb kell 15 kontsert.

Muusikapäeva võtab kokku traditsionaalne muusikapreemiate tseremoonia Estonia kontserdisaalis, kus Eesti muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustavad aasta jooksul enim silma paistnud muusikategelasi. Üritusele saab kaasa elada otseülekandes ETV vahendusel algusega kell 19. Lisainfo: www.muusikapaev.ee.

Print Friendly, PDF & Email