Meremaja uues kuues

Teisipäeva õhtupoolikul kogunesid Saaremaa merekultuuri seltsi liikmed hooaja avakoosolekuks värskelt remonditud Meremajja. Seltsi esimees Rein Sepp tänas kõiki, kes on maja uuenduskuurile kaasa aidanud.

TUNNUSTUS ELLENILE: Ellen Lind värvis Meremaja seinad. Selts tunnustas teda väärilise meenega. Vasakul seltsi liige Peeter Laum, paremal Raja Vaga.
MAANUS MASING

Tänumeenet käisid vastu võtmas Vladimir Puzõrjov, Uno Käärid, Ellen Lind ja Raimo Oolup. Samasugune mälestusese on ette nähtud ka Ants Kangruile, kes teisipäevasel koosolekul ei osalenud. Seltsi juhatus tunnustas ka Rein Seppa, kes kogu seda aktsiooni juhtis.

Seltsi juhatuse ja kõigi liikmete tänu kuulub firmadele, kes seisid selle eest, et Kuressaare vanim koolimaja uue näo sai. Hea sõnaga mainis Rein Sepp Saare EREK-it, Eikla Puitu, Arens Ehitust, Põlmer OÜ-d, Erko Ehitust, SV Torutöid ja Valjala Ehitust.

Meremajaks nimetatud vana koolihoone on merekultuuri seltsi kasutada olnud neli aastat. Selts on hoone korrastamiseks kulutanud 56 000 eurot. Seltsi tänu kuulub ka rahastajaile: Kuressaare linnavalitsusele, riigikogu liikmeile Enn Eesmaale ja Urve Tiidusele, kelle initsiatiivil seltsile toetussummasid eraldati, ning Kohaliku Omaalgatuse Programmile.

Uus hooaeg tõotab merekultuuri seltsile teguderohke tulla. 28. septembril mälestavad seltsi liikmed reisilaeval Estonia hukkunuid Ninasel mälestuskivi juures. Sellele eelneb mälestuskontsert Mustjala Anna kirikus.

10. oktoobril meenutatakse Teise maailmasõja ajal 1944. aasta oktoobris toimunud Vintri dessanti. Viinakuu 24. päeval teeb meremajas ettekande Arvo Kullapere, rääkides Eesti saartest muutuvas ajas.

Novembris astub seltsikaaslaste ette esimesena Bruno Pao, kes pajatab lugusid saarte merendusest viimase saja aasta jooksul.

20. novembril kohtub saarlastega Tallinnas asuva laevade ja ujuvettevõtete hoolduse ja remondiga tegeleva suurettevõtte saarlasest juht Hannes Lilp.

Novembri lõpus annab seltsi liikmeile ülevaate mereakadeemia tegemistest akadeemia direktor Roomet Leiger.

Jõulukuus räägib oma meresõitudest Silja Europa kapten Rein Erlach.

Suvel kavatsevad saarlased külastada Bornholmi saart.

Print Friendly, PDF & Email