Kunstiteoste võistlus ootab töid

Saaremaa kunstiteoste võistluse tähtaeg läheneb ja võistlustööd tuleb Raegaleriisse esitada hiljemalt 13. oktoobril kell 17. Seejärel algavad juba ettevalmistused näituseks. Kunstiteoste võistluse töid hindab žürii koosseisus: Erika Pedak, Olavi Pesti, Boris Šestakov, Reet Truuväärt, Margus Kadarik, Heli Jalakas ja Lii Pihl.

Tänavu 28. märtsil kuulutas Kuressaare linnavalitsus välja Saaremaa kunstiteoste võistluse ja selle statuut läbis uuenduskuuri. Üks suurematest muudatustest on see, et esmakordselt paneb linnavalitsus võidutöö autorile välja stipendiumi, milleks on tänavu 600 eurot.

Võistlusest võivad osa võtta Saaremaal elavad ja tegutsevad kunstnikud ning kunstiõppurid, kellel eluaastaid vähemalt 18, aga ka siit tuule tiibadesse saanud kunstiinimesed ja suvesaarlased.

Võistlustöödele, st maalidele, graafilistele töödele, skulptuuridele ja installatsioonidele, ühtset teemat kehtestatud ei ole.

Meeldetuletuseks nii palju, et viimasele, 2013. aastal toimunud Kuressaare-teemaliste kunstiteoste võistlusele laekus kokku 28 erinevas tehnikas valminud kunstiteost 21 autorilt. Teoste hulgas oli 22 maali, viis graafilistes tehnikates valminud tööd ja üks fototrükk.

Kuressaare kunstiteoste võistluse võidutööks valis žürii suvesaarlase Rein Kelpmani õli- ja akrüültehnikas valminud maali “Suursild”.

Kunstiinimestel on aeg üle vaadata oma kahe viimase aasta tööd ning anda viimane lihv oma suvistele piltidele, skulptuuridele vms ning osaleda 2017. aasta Saaremaa kunstisündmusel.

Kunstiteoste võistluse statuudiga saab tutvuda Raegaleriis. Info tel 45 33 266.

Lii Pihl,
kunstikuraator

Print Friendly, PDF & Email