VALIMISED 2017: Sport vajab laiapõhjalisemat arengut

Spordil on maakonna elus oluline osa ja selle arengule tingimuste loomist toetavad kõik vallavolikogu kandidaadid. Ühed leiavad, et lastel pole piisavalt kohti sportimiseks, teised ei pea staadionit prioriteediks ja soovivad pöörata rohkem tähelepanu spordisaalide arendamisele.

Margus Kuusk
Kui olete käinud Saaremaa koolide spordiväljakutel, siis te ei leia, et need oleksid korras. Vähemalt Ida-Saaremaal ei näe ühtegi täismõõtmetes väljakut, kuigi Kallemäel on üks, kus saab joosta 400 m ringi, aga selle keskel olev muruväljak on kive täis.

Meie lastel pole kusagil sporti teha. Peame ajaga kaasas käima ja kui tahame lapsi spordi juurde tuua, siis on vaja luua tingimused.

Mina puutun lastega iga päev kokku ja lapsed, kes on tugevad, võiksid olla veel tugevamad.

Linnastaadionisse on juba nii palju raha pandud, et see tuleb valmis teha. Meil kipub kõik jääma nii, et üks pool tehakse valmis ja teine pool jääb soiku, sest seda saab kasutada.

Tiit Tilk
Staadion ei ole võtmeküsimus, pigem oleks ääremaadel vaja tingimusi saalis toimuvateks tegevusteks, aga need võivad toimuda ka seltsimajades, kus tehakse kultuuri ja sporditakse. Punktist punkti jooksmine toimib ka praegu, rahvas on hakanud uskuma, et selline tegevus on vahva. Praegu loeb ka juhendajate eeskuju.

Urve Tiidus
Saaremaal on sportimiseks tingimused olemas, aga loomulikult staadionid vananevad. Linnastaadion tuleb muidugi valmis ehitada, selles ei ole üldse kahtlust, aga siin peab abiks olema väljastpoolt finantseerimine.

Kui sportimisruumidesse, staadionitesse ja jooksuradadesse on tehtud suured investeeringud, siis olgu need kõigile kättesaadavad. Ma tean, et seal on rahvusvahelised nõuded, et ei tohi muru ära rikkuda ja nii edasi. Ma mõistan seda, aga siiski saab sport armsaks siis, kui sul on võimalus minna heale staadionile.

Inga Teär
Võib-olla tõesti on sõltuvalt meie ilmast vaja välitingimused üle vaadata, et need oleks mingis kindlas kohas, ja peaks hindama, kas on mõttekas, et meil on igal pool väga kvaliteetsed 400 m jooksurajad. Valdav osa meie sporditegemisest kandub siseruumidesse ja neid on meil puudu. Me peaksime mõtlema nende olemasolevate ruumide ristkasutusele ja funktsionaalsuse tõstmisele.


KOMMENTAAR
Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt:

Üks, mis on tähtis, on see, et kõik kohtadel tegutsevad sporditöötajad jääksid alles, saades kas mingit kompensatsiooni või mingisugust palka. Kogu sporti Kuressaarest juhtida on raske. Kuna kõik koolid jäävad nüüd ühe valla alla, siis on kindlasti oluline, et tekiks üks koolisporti kureeriv inimene. Kindlasti on vaja, et säiliksid kõik senised eelarvelised eraldised harrastusspordile ja esindusvõistkondadele ning klubide pearahad.

Print Friendly, PDF & Email