Väikesed kodutütred võtsid mõõtu matkamängus

Nädalavahetusel võistlesid omavahel nooremad kodutütred. Võitjatiim esindab Saaremaa kodutütreid vabariiklikul matkavõistlusel.

Võitjatiim stardiootel: Eudora Kask, Lisette Steinberg, Kristin Poopuu ja Katarina Vaher olid matkamängu edukaimad ning esindavad kodutütreid oktoobrikuus vabariiklikul võistlusel.
Erakogu


Laupäeval toimus nooremate kodutütarde matkamäng, mille käigus selgitati välja, kes esindab Saaremaa kodutütreid 7. oktoobril toimuval vabariiklikul võistlusel, mis seekord on saarlaste korraldada. Väikeste kodutütarde maakondliku matkavõistluse esikohale platseerus Saaremaa ühisgümnaasiumi ja noortekeskuse segavõistkond, kelle juhendajad on Merle Prii ja Lii Vanem. Võistkonda kuuluvad Eudora Kask, Lisette Steinberg, Kristin Poopuu ja Katarina Vaher. Teiseks tuli Leisi rühm Elve Rozenkroni juhtimisel ja kolmandaks Tornimäe võistkond, juhendaja Kaide Aaso.

Võistlejad orienteerusid pargis, lahendasid meeskonnaülesandeid ja meisterdasid küünlaid. Lisaks avanes kõigil võimalus külastada keskajakeskust, kus ootasid ees nuputamismängud ning saadi põnevat infot keskaja elust ja oludest.

Kodutütarde instruktor Ingrid Paiste ütles, et võitjatiimis oli kahe vanuserühma esindajaid. “Kaks tüdrukut olid 7–9-aastaste rühmast ja kaks 10–12-aastaste rühmast. Tore, et erinevate rühmade vahel suudeti kokkuleppe jõuda ja jõud ühendada,” märkis ta.

Vabariiklik võistlus tuleb 7. oktoobril, kuid kogunemine toimub juba reede õhtul Vanalinna koolis, kuhu laekub igast ringkonnast üks võistkond koos ringkonna esindajaga. Ingrid Paiste sõnul tahetakse põhiliselt võistelda Kuressaare piiskopilinnuse hoovis ja selle ümbruses ning pargis. Tegevuspunktides ja korraldustiimis on vabatahtlikud noortejuhid, kes kätt võistluse pulsil hoiavad.

“Samal ajal, kui tüdrukud on võistlustules, on esindajatele plaanis väike üllatus – tahame viia nad linnaekskursioonile või linnusesse, aga see pole veel päris kindlalt otsustatud,” ütles Paiste.

Print Friendly, PDF & Email