Moekunstnike fotonäitus mõtestab eestlust

Homme kell 17 avatakse Saaremaa kunstistuudio galeriis Kuressaares Eesti moekunstnike ühenduse moefotode näitus “Olen eestlane”, mis on pühendatud meie esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele.

Fotode taustaks on kuni 100 aasta vanused Eesti Vabaõhumuuseumi ja Harjumaa muuseumi vaibad.
Erakogu


“Kuigi tegu pole hetkemoega, on näitus igal pool hästi vastu võetud, vaatajate jaoks on olnud mudelid erilised,” kinnitas näituse kuraator Anu Hint. “Fotode taustaks on kuni 100 aasta vanused Eesti Vabaõhumuuseumi ja Harjumaa muuseumi vaibad.

Põnev oli pildistamise ajal esiemade käsitööd ja tänapäeva disainerite loomingut sobitades ühtset tervikut luua. Autorite ühisloomingust kumavad aga läbi mõned vägagi Eestile omased näitajad: nutikus, maitsekus, põhjamaisus ja praktilisus,” lisas ta.

Väljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ning meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas. Eesti rahvakunsti kujundikeel, värvid ja mustrid on ilmselgelt tänapäeva kunstnike ilumeelde kodeeritud, näidates, et aastasadade jooksul väljakujunenud stiil elab edasi.

Näituse avamisel toimub kunstnikutund Anu Hindiga, näitusetööde demonstratsioon ja rahvusliku motiivi töötuba. Oma loomingut esitlevad Piret Puppart, Katre Arula, Sille Sarapuu, Hilja Tüür, Diana Denissova, Ingrid Pajo, Mari Aakre, Ainikki Eiskop, Astra Mõistlik ja Liisi Riid.

Näitus jääb avatuks 14. oktoobrini.

Print Friendly, PDF & Email