HELGA PALLAS 75: 48 aastat tagasi Tallinnast Muhusse kultuuri edendama (1)

Eile sai 75-aastaseks teenekas kultuuritöötaja Helga Pallas, kes kolis Tallinnast Muhu saarele 27-aastase neiuna.

RÕÕMSAMEELSED:
Kiisul on Helga süles hea olla. Juubilar ise tunneb heameelt muhulastest ja tehtud tööst saare kultuurielu edendamisel.
AARE LAINE

“Kui Saare Kaluri Nõmmküla klubi avati, siis kutsuti mind klubi juhatajaks. Olin selles ametis kuni klubi sulgemiseni. Kolhoosiaeg sai otsa ja minu töö klubi juhatajana samuti. Pärast seda töötasin mõned aastad valla kultuurijuhina,” rääkis juubilar.

Muhulased võtsid pealinnas sündinud ja kasvanud Helga kohe omaks. Tantsimine, laulmine ja pillimäng olid muhulaste hulgas au sees, on seda praegugi. Helga ütles, et ühtegi taidluskollektiivi ta ise juhendanud pole. “Need, kes ise midagi ei oska, kamandavad teisi. Mina olen siis selline,” naljatas juubilar.

Pensionieaski on Helga külakeskuse ja seltsi tegemistes jõudumööda kaasa löönud. “Praegu tegutseb meil siin Põhjaranniku külaselts, mille kümme aastat tagasi asutasime. Tasakesi naistega ikka toimetame. Vahepeal olime varjusurmas, aga eelmisel aastal võtsime asja jälle tõsisemalt käsile,” rääkis Helga.

Naiste eestvõtmisel valmis mullu külaväljak ja ehitati väike varjualune. Juubilar rõõmustas, et seltsitegevus on taas käima läinud.

Naljalt ei jää Helgal käimata ükski suurem kultuuriüritus Muhus. Meeldejääva elamuse jättis talle suvine väikesaarte laulupidu ja Hellamaa laululava avamine. “Publiku hulgas olen ikka,” kinnitas Helga.

Kas muhu keel on ligi viiekümne aasta jooksul selgeks saadud? Helga vastas, et tema Tallinna sõbrannad arvavad küll nii. Tema ise päris seda meelt ei ole.

“Kui inimesed küsivad, kas ma olen muhulane, siis olen vastanud, et eestlane olen. Vist ei julge ennast päris muhulaseks nimetada,” arutas Helga.

Juubilari sõbrannad ja teda tundvad inimesed on aga veendunud, et 48 aastaga on ühest Tallinna daamist õige muhulane saanud küll.

Juubilarile erku meelt ja õnne ka Saarte Hääle ja Kadi raadio poolt!

 

Print Friendly, PDF & Email