Orissaares alustab mõtteklubi (3)

Koduvalda naasnud Silvi Teesalu eestvõtmisel alustab Orissaare kultuurimajas tegevust Orissaare mõtteklubi. Selle eesmärk on tõsta kohaliku rahva vaimuerksust ja julgust kõneleda teemadel, mis südametes pakitsevad.


Avaüritusena avatakse homme kell 17.30 näitus “Õnnelikud taanlased”, millele järgneb loeng “Miks taanlased on õnnelikud ja kui õnnelikud oleme meie?”.

Klubi käimalükkaja Silvi Teesalu ütles Saarte Häälele, et palju on teemasid, mis inimestel omavahel jutuks tulevad ja tema soov on ka sellises pisikeses kohas, nagu Orissaare, neid ehk pisut laiemas ringis arutada.

Avateema idee andis tema sõnal näitus. “Meie tunneme ehk liigagi tihti, et meil on midagi viga, aga minu meelest oleme me palju õnnelikumad, kui ise arvame,” sõnas Teesalu, kelle sõnul tasub just seepärast õnne kui probleemi üle arutleda. “Tore oleks, kui tuleksid kokku inimesed, kes selle teemaga haakuvad,” märkis ta.

Teine asi on Teesalu sõnul see, et maailm on meile lahti olnud juba üle kahekümne viie aasta ja me oleme saanud suhelda väga erinevate kultuuridega. “Kuidas me üksteisest aru saame või kuidas me vastupidi, teinekord üksteisest aru ei saa, need on samuti huvitavad küsimused,” nentis Teesalu, kes on ise kultuuriteooriat pikalt uurinud. “Ma tahaks siia tuua erinevaid inimesi, sealhulgas kohalike koolide vilistlasi, kes on erinevate teemade käsitlemisel silma paistnud, et nad tutvustaksid oma ideid ja teadmisi,” selgitas ta.

Klubis tasub kindlasti käsitleda ka väga praktilisi teemasid – näiteks seoses noortega, kes praegu ellu astuvad ja kellele igal pool rõhutatakse, et juba täna tuleb neil hakata mõtlema pensioni peale, mis jõuab kätte alles aastal 2050 või veel hiljem. Kuidas sellega toime tulla? Mõtteklubi saab Teesalu nägemuses olema laiapõhjaline ja on suunatud nii noortele kui ka vanadele. “Eesmärk on meie mõttetegevust pisut rohkem sihipäraseks muuta. Minu jaoks, kes ma olen Saaremaal tagasi kolmandat aastat, oli suureks üllatuseks see, et meie palgatase on Eesti kõige viletsam. Võib-olla tuleks arutleda selle üle, et kus on need takistused, mis kasvu pidurdavad. Küllap on Saaremaal tarku inimesi, kes sedalaadi üldistusi suudaks teha ja keda saaks samuti esinema kutsuda,” märkis ta.
Mõtteklubi üritused hakkavad toimuma kord kuus.

Print Friendly, PDF & Email