Kuressaare võrkpallinaiskond sai tõhusat täiendust

Möödunud hooajal mängisid saarlased Eesti võrkpallimeistrivõistluste esiliigas Saaremaa nime all, nüüd algaval hooajal on võistkondade nimeks Kuressaare ja naiskond on saanud tõhusat täiendust.

Abivägi: Maali Kanemägi ja Kaisa Õunpuu oskused kuluvad naiskonnale marjaks ära.
Alver Kivi


Nimemuudatuse taga ei ole meistriliiga võrkpalliklubi Saaremaa nime endale saamine, vaid hoopis leping Kuressaare linnaga. Saaremaa võrkpalli liidu esimees Asko Esna ütles teemat kommenteerides, et nimi on küll teine, aga sisu on sama.

“Lepingust tulenevalt peab meie klubi siis algaval hooajal kandma oma nimes ka Kuressaare nime ja seda me ka teeme, et lepingu kõiki punkte korrektselt täita,” rääkis Esna nimemuudatusest.

Võrreldes eelmise aastaga on mõningad muudatused toimunud ka võistkonna koosseisus. Naiskonna mullune sidemängija Krista Kotselainen, kellest oleks naiskonnale karikavõistlustel muidugi suur abi olnud, arvestades tema pikaajalist meistriliigas mängimise kogemust, siirdus Tartu Ülenurme esiliiga naiskonda.

Samas on naiskonnaga liitunud eelmisel aastal TTÜ meistriliiga naiskonnas mänginud Reelika Raap, kellel on nii Eesti meistriliiga kui ka rahvusvaheline mängijakogemus ning Raabi enda sõnul on ta harjunud karikavõistluste finaalis mängima.

Lisaks on sel aastal Kuressaare naiskonna nimekirjas kaks endist TTÜ meistriliigamängijat – Kaisa Õunpuu ja Maali Kanemägi. Kaisa Õunpuu ja juba eelmisest hooajast saarlaste pundis olnud Gerli Toomela pallivad sel aastal lisaks veel TLÜ meistriliiga naiskonnas, mistõttu nende kahe kogenud mängijaga Kuressaare naiskond karikavõistlustel ilmselt arvestada ei saa, kuid esiliigas esindavad nad saarlasi kindlasti.

“Saime teada, et Maali ja Kaisa TTÜ naiskonnas sellest hooajast enam ei mängi, ning kutsusime nad Kuressaare naiskonda,” rääkis Kristi Põld. “Reelika Raap oli meile n-ö viimase hetke pakkumine, aga temal on seos Saaremaaga täitsa olemas, sest ta elukaaslane on saarlane.”

Kaisa Õunpuu tahab võimalikult palju aidata

Viimased kolm aastat TTÜ/Tradehouse´i naiskonnas mänginud Kaisa Õunpuu liitus algavaks hooajaks TLÜ-ga ja on jõudumööda abiks ka Kuressaare võistkonnale esiliigas.

“Kolm aastat samas klubis paraku ammendas end ja ei näinud oma arengut,” tunnistas Kaisa Õunpuu. “Tallinnas meistriliiga tasemel mängimiseks palju võimalusi pole ja seega läksin tagasi klubisse, kus ülikooli alguses alustasin.”

Kaisa Õunpuu sõnul tahaks ta Kuressaaret kindlasti aidata nii palju kui võimalik, kuigi pärast suvel Gotlandil toimunud Saarte mänge otsustas ta, et on aeg ketsid varna visata. Siis leppis Õunpuu aga Kuressaare naiskonda vedava Kristi Põlluga kokku, et Kuressaaret esindab ta ikka.

Augusti lõpu saabudes hakkas võrkpalli mängimise rõõm aga taas tagasi tulema ning kuna Kaisa Õunpuu elab Tallinnas ja tal ei ole võimalik Kuressaare võistkonnaga koos trenni teha, siis otsustas ta tugevate treeningute kasuks ehk mängida veel ühe hooaja meistriliigas.

Kuressaare naiskond lööb 16-aastase vaheaja järel taas kaasa võrkpallikarikavõistlustel, kus vastaseks loositi just TLÜ. “Karikavõistluste loosis tundsin nagu ette, et kindlasti kohtume juba veerandfinaalis,” rääkis Õunpuu. “Otsustasime Gerli Toomelaga, et esindame TLÜ-d ja kui peaksime kaotama, saame fännidena Kuressaarele poolfinaalis kaasa elada. Kindlasti on raske oma võistkonna vastu mängida, aga positiivse poole pealt pääseb üks vähemalt edasi.”

Maali Kanemägile oli Kuressaare kindel valik

Viimased hooajad naiste võrkpallimeistrivõistluste meistriliigas TTÜ naiskonnas mänginud Maali Kanemägi liitus esiliigas palliva Kuressaare naiskonnaga, sest see oli kindel valik.

“Kuressaare naiskonna mängija sai minust väga lihtsalt,” tunnistas Kanemägi. “Olen ju Saaremaalt pärit ja Kuressaare naiskonna esindaja Kristi Põld teab mind väga hästi. Kui ta kuulis, et ma enam meistriliigas ei mängi, siis ta kirjutas mulle ja kuidas ma siis oma kodukandi naistele ära ütlen.”

Kuus aastat meistriliiga klubi esindanud Maali Kanemägi põhjendas tipptasemel mängimisest loobumist asjaoluga, et elus on tõusnud tähtsamale kohale muud asjad. “See on väga suur kohustus käia iga päev treeningutel ja peaaegu kõikidel nädalavahetustel mängudel,” selgitas ta. “Prioriteedid on veidi muutunud ja hetkel tunnen, et see ei ole enam minu jaoks. Aga kunagi ei tea, võib-olla tulevikus naasen veel meistriliigasse.”

Maali Kanemägi loodab Kuressaare naiskonda abistada nii palju, kui tal ajaliselt vähegi võimalik on. “Arvan, et naiskonna võimalused karika- ja meistrivõistlustel ei ole sugugi halvad,” leidis ta. “Kuigi tuleb vastamisi minna ka meistriliiga naiskondadega, siis võistkonna ühtsus, emotsioon ja suur tahe on väga suur edasiviiv jõud. Sellele olen TTÜ-s väga suurt kinnitust saanud. Ja TTÜ naised jäävad samuti kindlasti alati minu võistkonnaks ja pereks!”

Reelika Raap tahab esiliiga võitu

Viimased hooajad meistriliigas TTÜ/Tradehouse´is mänginud Reelika Raap liitub esiliigas palliva Kuressaare naiskonnaga, et mängida kõige kirkamatele medalitele.

Kuna Reelika Raap Balti liigas enam mängida ei soovinud, siis otsis ta võimalusi mängida esiliigas. “Rääkisin Kaisa Õunpuuga ja ta mainis, et Saaremaa otsib mängijaid, ning siis mõtlesin, et miks mitte. Saaremaa meeldib mulle väga ja alati tulen siia rõõmuga,” selgitas ta oma sattumist Kuressaare naiskonda. “Ega ma võistkonnast palju teadnud. Olin kursis, et nad mängivad esiliigas ja olid eelmisel hooajal neljandad. Mängijatest tean Kaisa Õunpuud ja Maali Kanemäge, kellega mängisin viimased kaks aastat koos TTÜ/Tradehouse´i võistkonnas. Samuti tean Raili Seppa, kellega aastaid tagasi mängisime koos Pärnu võrkpalli klubis.”

Reelika Raap tunnistas, et tema eesmärk oleks mängida esiliigas ikka kõige kirkamale medalile. “Karikamängudel on kohe vastaseks väga tugev vastane ja arvan, et see on lihtsalt hea võimalus saada kogemusi tulevikuks, aga ühtegi mängu me kaotama ei lähe ja võitleme lõpuni,” lausus ta.

Lisaks meistrivõistlustele ka karikavõistlused

Viimasest korrast, mil Saaremaa oma esindusvõistkonnaga karikavõistlustel osales, on möödas juba 16 aastat. 2001. aastal esimesest ringist paraku edasi ei pääsetud ning piirduti vaid kahe mänguga.

“Karikavõistlustele läheme esmajärjekorras ikkagi kogemusi hankima, mis annavad meile esiliigaks loodetavasti palju juurde, sest mida rohkem mängupraktikat saame, seda paremaks me läheme,” tunnistas naiskonda vedav Kristi Põld, lisades, et parima n-ö kooli saabki võistlustel teiste tugevate tiimide vastu mängides.

Mängijate endi sõnul võib see olla küll veidi ambitsioonikas plaan, ent karikavõistlustele minnakse vastu entusiasmi ja ärevusega. Iseenesest on selline otsus Saaremaa naiskonnale loomulik jätk, kuna trenni tehakse sujuva ja harmoonilise koostöö nimel palju.

Esimeses ringis läheb Kuressaare vastamisi meistriliiga klubiga Tallinna Ülikool. Naiskonna eestvedaja Kristi Põld tunnistas, et loosimisel oleks võinud muidugi paremini minna, aga ju siis saatusel olid teised plaanid ja saatis neid kohe vastamisi meistriliiga klubiga, kellele ollakse Eesti meistrivõistlustel farmklubiks.

Aga võiduvõimalused? “See on nüüd kahe otsaga asi, et kas on võiduvõimalust, sest vastased meie mängu ja mängijaid suurt ei tea ning võivad peale tulla üleolevalt,” rääkis Põld. “Meil tahavad aga kindlasti kõik mängijad näidata, eriti veel meistriliiga klubile, et oskame seda mängu. Saaremaa naiskonnas on mitmed väga kogenud mängijad ning seega arvan, et omame võimalust edeneda järgmisse ringi.”

Print Friendly, PDF & Email