Rahulaager Ahvenamaal: Meid peetakse Vene käepikenduseks

8.–9. septembril toimus Ahvenamaal Vene-Rootsi rahulaager Åland-17. Kuna paljud pidasid seda ettevõtmist Kremli korraldatud operatsiooniks, ärgitas see Soomes teravaid vaidlusi, kirjutab meie põhjanaabrite suurima levikuga tabloid Ilta-Sanomat.

VEENDUNUD RAHUVÕITLEJA: Rootsi ja kogu Skandinaavia üks tuntumaid patsifiste Pelle Sunvisson väärtustab eelkõige inimest. Tema arvates võiks inimelude säästmise nimel nõustuda isegi okupatsiooniga. Sääraste äärmuslike vaadete pärast peavad paljud teda Kremli suureks sõbraks ja isegi agendiks.
Hbl.fi


Soome leht rõhutab, et nn rahulaager alustas vaid veidi enne seda, kui Läänemere piirkonnas ja selle vahetus läheduses algas kaks suuremat sõjalist õppust – rootslaste “Aurora 17” ning venelaste ja valgevenelaste koostöös korraldatud “Zapad 2017”.

Laagris osalejad saabusid Ahvenamaa pealinna Mariehamni sadamasse 8. septembril. Laagri peakorraldaja oli Skandinaavia üks tuntumaid patsifiste ja Rootsi rahuühendusi koondava organisatsiooni SFC Stockholmi osakonna endine esimees Pelle Sunvisson. Ilta-Sanomatele antud usutluses ütles ta: “Åland-17 on eelkõige rahumeelne ja rahu kaitseks korraldatud üritus. Meie eesmärk on veenda kõiki, et rahupooldajate häält ei saa kuidagi summutada.”

Sunvisson avaldas lootust, et pärast laagri toimumist on selles osalenud inimesed palju paremini ette valmistatud, et toime tulla üha kasvavate pingetega kogu maailmas. “Ma loodan, et meil õnnestub siiski luua side ning leida ühisosa Vene ja Rootsi vaadetes rahuprotsessile,” märkis ta…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email