Baltic Workboats laieneb USA-sse (1)

Baltic Workboats ostis Ameerika Ühendriikides Florida osariigi Tampa piirkonda 5 miljoni euro eest tootmishoonetega kinnistu. Laevatatava kanali ääres asuva kinnistu suureks on 5 hektarit, millest 3000 ruutmeetrit on katusealust tootmispinda.

Tegevust kinnistul hakkab opereerima Baltic Workboats US, mis kuulub Baltic Workboats kontserni. Ettevõtte põhitegevuseks hakkab olema töölaevade müük ja hooldus, hilisemalt ka komplekteerimine ja lõppviimistlus.

“Arvestades Ameerika turu mahtu, siis meie disainitud ja toodetud alustele peaks turgu jätkuma,” ütles Baltic Workboats AS juhatuse esimees Margus Vanaselja Saarte Häälele.

“Pikaajalisemas perspektiivis on plaan siseneda ka Kanada ja Ladina-Ameerika turgudele,” ütles Vanaselja. “Meie mitmeaastane turundusalane tegevus ja tootearendus on kandnud vilja ning oleme saavutnud oma unikaalse tootega turgudel laialdase tähelepanu.”

Käesoleval aastal on sõlmitud leping lootsikaatri Pilot 1500WP ehitamiseks ja tarnimiseks Port Everglades lootsikeskusele Floridas.

“Tegemist on ettevõtte esimese müügiga Ameerika Ühendriikide turule, mis omab väga olulist tähtsust Baltic Worbkoats’i pikaajaliste strateegiliste plaanide seisukohast. Ameerika turul on hakatud lisaks toodete kvaliteedile pöörama olulist tähelepanu ka kütusekulule, madalale vibratsiooni- ja müratasemele, mille poolest on Baltic Workboatsi laevad väga hinnatud ja mis saab olema kindlasti meie konkkurentseeliseks. Lootsikaater, mis valmib käesoleval aastal, saab ühtlasi olema Baltic Workboatsi referentslaev Ameerika vetes,” ütles Vanaselja.

USA lootsikaatri tellimusele sama kontseptsiooniga allkirjastas Baltic Workboats lepingu Taani lootsidele 15 lootsikaatri ehitamiseks. Lepingu järgselt tarnitakse kahe aasta jooksul organisatsioonile 15-meetrised lainet läbistava kerega kaatrid. Lepingute maksumus on kokku 17 miljonit eurot. Lisaks sellele tarniti suvel Rootsi 100-meetrine parvlaev, mille maksumus oli natuke üle 10 miljoni euro ilma käibemaksuta. Hiljuti sõlmiti rootslastega veel üks leping 100-meetrise laeva ehitamiseks.

Print Friendly, PDF & Email