Krõõt jõudis Saaremaale

Euroopa Ühtekuuluvusfondi toel soetati päästjatele tänavu 46 uut põhiautot, mis said avalikul konkursil nimeks Krõõt. Saarlased said oma Krõõda kätte kolmapäeval.

KAUA OODATUD KAUNIKENE: Päästjad Janek Kudrjavtsev ja Meigo Kaare uudistavad just saabunud uhiuut Krõõda-nimelist päästeautot.
MAANUS MASING


Saaremaa päästepiirkonna juhi Margus Lindmäe sõnul on uus auto varustatud päästjatele küll tuttavate, kuid uuendatud seadmetega. “Näha on, et tehtud on samm edasi ja ka uusi lahendusi on juurde tulnud. Näiteks on esmakordselt olemas varingupääste toestamise seade, mida saab kasutada ka muudel toestamise eesmärkidel,” ütles Lindmäe. Ta lisas, et nüüd korraldatakse koolitus varustuse ja auto tundmaõppimiseks ning esialgse plaani kohaselt võetakse uus auto esmaspäeval arvele.

Oma olemuselt universaalsed põhiautod on päästeametis kasutusel väljakutsetele reageerimiseks ning on päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul päästjatele meeskonnaliikme eest. Uued põhiautod on kõrgendatud maastikuläbivusega ja sõiduomaduste puhul on pööratud tähelepanu alarmsõidu ohutusele. Samuti on auto varustatud tipptasemel päästevarustusega ja täisautomaatse käigukastiga, mis muudab operatiivsõidu ohutumaks. 

Päästetehnikat jaotati vastavalt regionaalpoliitikale, maakondade metsamassiivide tihedusele ja komandode väljasõitude-alasele koormusele. Kuressaare päästekomando sai enda käsutusse ühe tuliuue põhiauto, mis avalikul nimeotsimiskonkursil pälvis kirjandusklassikast pärineva nime Krõõt. A. H. Tammsaare “Tõe ja õiguse” Krõõt on Eesti inimeste jaoks ka romaani lemmiktegelane ning nime väljapakkujate sõnul on see ühtlasi ilus kingitus Eesti Vabariigile läheneva sünnipäeva puhul.

Lisaks tuttuuele põhiautole said päästjad enda käsutusse ka ühe kasutatud põhiauto. “Maakonna reservpõhiauto asemele tuli uuem, varem Tallinnas olnud auto, mis vajab praegu veidi remonti. Meie Kuressaare komando praegune auto läheb Orissaare komando kätte. Need autod, mis üle jäävad, lähevad pakkumisele vabatahtlikele,” rääkis Margus Lindmäe.

Print Friendly, PDF & Email