Konkursivõidu tõid äike, virmalised ja tähistaevas

Kuressaare linnavalitsuse ja MTÜ Visit Saaremaa koostööna korraldatud fotokonkursi “On see tõesti Saaremaa?” võitjaks kuulutati eile Priidu Saarti foto “Saaremaa öös on asju ja värve”.

VÕIDUTÖÖ: Priidu Saarti foto “Saaremaa öös on asju ja värve”.


Aasta tagasi Tõllil tehtud fotol on autoril õnnestunud tabada mitut erinevat ilmastikunähtust korraga – virmalisi, äikest ja tähistaevast. Võitjat premeeriti 500 euroga.

Vaid paari punkti kaugusele jäänud konkursi teine ja kolmas koht läksid jagamisele Reet Sau foto “Varahommik” ja Aivo Põlluääre pildi “Sakla tantsumemmed supipausil” vahel. Kumbki autor sai preemiaks 150 eurot.

Reet Sau rääkis oma foto sündimisest nii: “Oli täiesti imeline hommik Sõrves. Päike rändas läbi udu ja metsa, kuni jõudis korraks punkti, mil kuldas üle kõik, mis ta teele jäi. Ma lihtsalt seisin ja vaatasin, salvestasin mälupildi, kuigi kaamera oli käes. Ja äkki ilmus metsast emahirv vasikaga ning pikemalt mõtlemata tegin pildi. Hiljem kodus märkasin, et pildil on veel ka üks kits.”

Viie kuuga esitas 58 autorit konkursile kokku 211 fotot. Seda oli märkimisväärselt rohkem, kui korraldajad ootasid. Ohtralt laekus kauneid fotosid päikeseloojangutest ja merevaadetest. Kõige levinum maamärk oli tuletorn, seda kohtas 18 pildil. Mitu autorit oli pildistanud ka Kaali jahimaja omanäolist vees asuvat saunamajakest.

Seitsmeliikmelise žürii kokkupanekul lähtuti sellest, et esindatud oleks võimalikult erinevate erialade ja huvidega inimesed. Seega oli žüriis nii kunsti-, turundus- kui ka meediainimesi. Suure hulga piltide seast paremate väljavalimine oli üsna keeruline ning pingeline kuni lõpuni välja.


ERIPREEMIAD

Konkursi idee autori eripreemia (kingitus linnavalitsuselt) – Valmar Voolaid “Värskendav suplus”
Kuressaare linnavalitsuse eripreemia (kingitus linnavalitsuselt) – Martin Vesberg “Peeglike-peeglike”
MTÜ Visit Saaremaa eripreemia (A3-foto printimine kapale) – Katri Kotkas “Maaliline Kaavi sadam”
Veeteede ameti eripreemia (Eesti merekaartide atlas, 3. osa (“Saaremaast Ruhnuni”)) – Sigrid Osa “Kaugatoma majakas”
Saarte Sahvri eripreemia (kingitustekott Saaremaa tootjatelt) – Jana Lei “Inimesed lähevad, loodus tuleb”
Matkaklubi Tõll ja Piret eripreemia (soojad matkasokid) – Heiko Kull “Karge kevad Põduste jõe laudteel”
Facebooki rahvahääletuse lemmik (100 eurot) – Liile Antsaar “Asva–Saaremäe loodusrada”

Print Friendly, PDF & Email