Karolinist õhkub armastust (1)

Noor Haapsust pärit päevapiltnik Karolin Kruuse (29) on oma eale vaatamata rännanud mööda maailma nurgataguseid, vaadanud paljutki läbi kaamerasilma ning üritanud igale poole jätta endast killukese headust.

OSAKE LOODUSEST: Karolin Kruuse on kui tõeline looduslaps.
MAANUS MASING


Karolin on kui osake loodusest. Ta pire sasised õlekarva lokid hoiavad just sinna suunda, kuhu tuuletaat parasjagu hingata on otsustanud ning eksimatult merekarva silmad on kord rohekamad, kord nüansirikkalt sinised.

Üksikud ebasümmeetriliselt asetunud tedretähed ta palgeil on aga ilmselgelt paitanud sinna päike. Kui Karolin naerab, löövad naise silmanurkadesse koondunud naerukurrud kogu ta näo päevaterana särama.

Ühekorraga tundub ta verinoor ja samas uskumatult vana. Räägib palju ja samas ei räägi üldse. Kuulab… ja samas nagu ei kuula ka, sest tundub olevat mõtetega rännanud eemal metsaveeres igatsevalt luikavate sookurgede seltsi. Karolinis on midagi, mida aimub vaid looduses.

Ehk tuleb see sellest, et kohtumegi temaga ühel augustilõpu ennelõunal looduse keskel. Ula külas, Karolini kaasa Ülar Nellise pere suvekodus aida taga. Parasjagu lendavadki üle meie sookured, päike on ootamatult soe ja pihlakad on üleöö punaseks tõmmanud.

Saaremaa on kõik

Karolini põsed värvuvad sama lõkendavaks, kui ta tunnistab, et ei teagi, kuidas endast kõnelda. Hiljuti avas ta Tallinnas Okupatsioonide muuseumis fotonäituse, mis annab sissevaate Palestiinas Balata pagulaslaagris elavate pagulaste hingeellu. See tõi fotograafi rohkem fookusesse…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email