Kägistamise eest tingimisi vangistus (5)

Mehele, kes tänavu mai lõpus puhkenud tüli käigus teisele inimesele kallale tungis ja teda korduvalt kägistas, mõisteti Kuressaare kohtumajas tingimisi vangistus.

Keito Hannus sai süüdistuse 29. mai õhtupoolikul tekkinud tüli käigus teisele inimesele kallaletungimises. Kõigepealt tõmbas Hannus kannatanu välisuksest korterisse sisse, kus lubas end kannatanu silme all üles puua ja hakkas selle tõestuseks end rihmataolise esemega kaelast kägistama. Teda takistada püüdnud isiku tõukas Hannus pikali ja hakkas siis hoopis teda mõlema käega tema kaela pigistades kägistama.

Kui kannatanul õnnestus lahti rabeleda, püüdis ta helistada hädaabisse. Selle peale haaras Hannus kannatanu pea oma kaenlasse ja hakkas teda taas kägistama. Kannatanu püüdis appi karjuda, kuid Hannus surus käega kannatanu suu kinni nii, et viimane ei saaks karjuda. Kui kannatanu telefon helisema hakkas, lasi ründaja ta oma haardest lahti.

Kohus tunnistas Hannuse 25. augustil kuriteos süüdi ja mõistis talle karistuseks viie kuu pikkuse vangistuse tingimisi 12-kuulise katseajaga. Karistusaja hulka loeti kahtlustatavana kinnipidamise aeg 29.05 kuni 30.05. Ärakandmata karistuseks jääb seega neli kuud ja 28 päeva tingimisi vangistust. Samuti määrati süüdimõistetu katseajaks kriminaalhooldaja järelevalve alla. Lisaks tuleb Hannusel tasuda 705 eurot sundraha ja 72 eurot kaitsjatasu.

Print Friendly, PDF & Email