Kuressaare linn toetab võrkpalli lisaeelarvest

Kuressaare linnal on 2017. aastal Eesti meistrivõistlustel mängivate võistkondade toetamiseks 8500 eurot, kuid suvel moodustatud Saaremaa võrkpalliklubile leitakse raha lisaeelarvest.

Linn toetab tänavu jalgpalliklubi FC Kuressaare esiliigas mängivat mees- ja naiskonda 3400 euroga, Saaremaa võrkpalli liidu esiliigas mängivat mees- ja naiskonda 3400 euroga ning korvpallimeistrivõistluste esiliigas mängivat Kuressaare/ BC Hundid 1700 euroga.

Kuressaare linnavalitsuse nõunik Heli Jalakas ütles, et toetuse ühe tingimusena peab võistkonna nimes kajastuma ka Kuressaare nimi. Seepärast mängivad seni Saaremaa võistkonna nime all tegutsenud võrkpallivõistkonnad tänavu ka uue nimega Kuressaare.

Saaremaa võrkpalliklubi toetamiseks kavandatakse vahendeid lisaeelarvest ja selle toetuse suurus oleks 10 000–15 000 eurot. Linnapea Madis Kallas ütles, et selle summa eest kompenseeritakse Saaremaa spordikoolile saaliaegade kasutamine. Võistkonna nime muutust ta vajalikuks ei pea. “Paari kuu pärast oleme ühine Saaremaa ja siis on klubil just asjakohane nimi ning korraks nime vahetada pole õige ega otstarbekas,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email