Katastroofiõppus sai Kuressaares avalöögi

Esmakordselt Saaremaal toimuva katastroofiõppuse jaoks kogunes eile Kuressaarde hulgaliselt rahvusvahelisi päästjaid ja meedikuid, kes kaks päeva kestva õppuse raames koostööd harjutavad.

MÄNGULT VÕIB OLLA KA PÄRISELT: Saarlasest arsti Raido Paasma sõnul võtavad ettevalmistused aega ligi neli tundi. Paasma kinnitusel on kriisiolukorras esmatähtis tagada võimalikult turvaline keskkond ja efektiivne üksustevaheline koostöö.
MAANUS MASING


Eile alanud ulatusliku katastroofiõppuse käigus harjutatakse koostöös Soome ja Eesti Punase Risti ning kiirabibrigaadidega tegutsemist saart tabanud suurõnnetuse ja katastroofide ajal.
Stsenaariumi järgi on Kuressaare haiglas puhkenud tulekahju ja patsiendid evakueeritakse Kuressaare linnuse juurde püstitatud välihaigla telklinnakusse, mida asuti eile päeval üles seadma.

Nii osakonda kui ka meeskonda juhib doktor Raido Paasma, kelle sõnul on rahvusvaheline õppus vajalik koostöö harjutamiseks. “On selliseid vahendeid ja tehnikat, millega töötamist kõik ühiselt harjutada saavad. Saaremaa on oma asukoha tõttu õppuseks hea paik, sest õnnetuse ajal oleks keeruline kõiki vigastatuid mandrile transportida ning seetõttu on otstarbekam tuua abi otse koju kätte,” rääkis Paasma.

Tema sõnul on tegemist esimese sedalaadi suuremahulise õppusega Saaremaal. Möödunud aastal toimus õppus Hiiumaal ja varem on seda läbi viidud ka mujal Eestis. “Meie põhiväärtus on missioonitunne, sest kõik kaasatud inimesed tegutsevad vabatahtlikkuse printsiibil ja nende põhitöökohad on erinevad tervishoiuasutused üle Eesti,” lisas Paasma.

Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popovi sõnul võtab näiteks reanimobiilibrigaadi saatmine Kuressaarde kopteriga aega vähemalt 50 minutit ning sujuv koostöö päästjate, kiirabi, meedikute ja lisajõudude vahel on oluline saarlaste turvatunde loomiseks ka juhul, kui haiglahoone on rivist väljas.

Print Friendly, PDF & Email