Korteriühistu Saare Lehis soovib, et Kuressaare linnavalitsus asendaks linnarahva poolt tallatud haljasalaosa plaatmuruga.
Nimelt on ühistu maale Tehnika tn 2 tekkinud tee J. Smuuli tänava ülekäiguraja juurde, mida mööda pääsevad inimesed lasteaeda. “Ülekäigurada lõpeb meie territooriumi ääres ja inimesed on tallanud murule laia läbikäiguraja. Seda teed kasutavad kõik bussi pealt tulevad ja lasteaeda külastavad inimesed, kes suunduvad Ristiku ja sellega piirnevatele tänavatele,” kirjutab ühistu esimees Jaak Turja. Läbikäiguraja pikkus on umbes 16 meetrit ja laius 1,2 meetrit. Kuressaare linnavaranõunik Margo Sooäär teatas Saarte Häälele, et ühistu soov on võetud lahendamisele ja asja arutatakse.
Kellele kuulub Tehnika 2 maja ees olev kõnnitee,see on kasutusel autoparklana ja seoses sellega on nagu kuumaastik.Praegu midagi seal tehakse,kuid mis kasu ,kui autod jälle pargivad kõnniteel.
Uue kõrgema kõnnitee tõttu ei saa enam autosid parkida kõnniteele.Autotee jääb kitsaks, kui autod mõlemal pool tee ääres pargivad,tekib jama!Kõnnitee peaks tulema kitsam!
Seal on ruumi vägagi piisavalt. Inimestel on see komme lihtsalt jäänud ja tegelikult ei ole vajadust kõnniteele parkida.
Talvel lumesaha poolt tekitatud lumevallid,oi,oi,kui kitsaks läheb!Sellel tänaval on tihe liiklus,tekib ummik!
Tegelikult liikluseeskiri keelab kõnniteel parkimise, isegi osaliselt, nagu seal tihti pargitakse. Lubatud ainult vastava liikusmärgi loal ja jalakäijatele peab jääma 1,5 m ruumi. Praegu on umbes nii, et mina ja minu auto on kõige tähtsamad, jalakäijad mingu kukele. Talvel on seal üldse võimatu liikuda, Tehnika 2 kojamees peaks seda kõnniteed puhta hoidma, miks seda juhatus ei näe?
kes tänapäeval liikluseeskirju täidab
seistakse autoga sebral, suunatuld antakse siis, kui juba pöördel ja lubatud kiirusega sõidavad asulavälistel teedel ainult üksikud juhid
Sellised “rajad”on iga suurema maja nurga juures üle muru.Vaadake Smuulis ringi.Väga paha pilt on.
Äkki oleks mõtekam inimeste käigukohtadesse lihtsalt sillutiskivid panna. Kõnniteede puhul tuuakse alati näiteks kunagise NSVL-is asunud nn Tähelinna, milline ehitati kosmosega tegelevate teadlaste ja nende perekondade jaoks. Linn ehitatmise käigus tekkis samuti küsimus kõnniteede kohta. Siis andis akadeemik Koroljov korralduse, et kõnniteed ehitatakse valmis peale elanike sissekolimist. Ja kõnniteed tehakse sinna, kus inimesed REAALSELT käivad. Loo moraal – ehitame kõnniteed reaalse vajadusest, mitte arhitekti-projekteerija “nägemusest” lähtuvalt.