Orissaare jaoskond tähistas 18. sünnipäeva

Sünnipäev on eriline sündmus. Oodatakse juubeleid, aga elu üks tähtsamaid sündmusi on ikkagi 18. sünnipäev. Naiskodukaitse Orissaare jaoskonnale kujunes see päev väga eriliseks. Risti jaoskonna kutse nende korraldatud “Daamide vibupäevale” tekitas kõikides suure ootusärevuse.

Vasakult: Anneli Pitk, Ülle Sülla, Gertrud Ardel, Liivi Pajunurm, Margot Riis, Maidi Tilk. Eesreas: Merlyn Tamm, Kairi Troska.
Mare Kirr

Sõit läks lahti 27. augusti varahommikul, kui sinitaevas säras tellitud päike. Buss sai korraga uhkelt sätitud daamide sädinat täis. Kullametsa viburajale jõudsime esimestena, nagu kaugelt-nurga rahvale kohane. Peagi hakkas kauneid daame juurde tulema ning naiselikku ilu sai metsaalune täis.

Avasõnad ütlesid Risti jaoskonna esinaine Kati Ojaver ja aseesinaine Tiina Leesik. Meie üllatuseks pühendati seekordne “Daamide vibupäev” Orissaare jaoskonnale. Päeva algusest ei puudunud sünnipäevalaul. Meie omalt poolt kostitasime daame maitsva sünnipäevakringliga.

Päev sai jätku vibude valimise ja uhke kalessisõiduga. Selline sõit pani end tundma tõelise daamina.

Saanud vibu ja sinna juurde kuuluva varustuse kätte, suundusime instruktsioonide saatel rajale. Esmased juhised saime Risti malevkonna pealikult Aksel Heidemannilt. Oh seda elevust, kui nool märki tabas! Selgus tõsiasi, et nii mõnigi “pime” sai nägijaks. Kui viburajalt naasime, ootas meid kuhi maitsva täidisega pannkooke. Keha kinnitatud, sõitsime Koluvere lossi, kus saime kätte tunnistused päeval osalemise kohta. Samas andsime üle kaasavõetud saaremaise külakosti ja suure tänu, et saime oma sünnipäeva nii vahvalt tähistada.

Saaremaa ringkonnast lustisid meiega koos Akadeemilise jaoskonna naised Ellen, Mare ja Katrin. Kauneid daame sõidutas sel päeval härrasmehest bussijuht Kalle Tiits. Suur tänu kõigile, kes meiega selle toreda päeva veetsid!

Ülle Sülla

Print Friendly, PDF & Email