Eelmise õppeaasta tublid eksamitulemused innustavad tänaseid õppijaid

Õppeaasta 2017/18 on alanud ja jätkub juba igapäevases töörütmis. Mõni õpilane on võib-olla veel natuke hajevil, kuid peagi keskenduvad kõik õppetööle.

Eelmise õppeaastaga võime meie, õpetajad, ja tõenäoliselt ka kooli juba lõpetanud õpilased, rahule jääda. Põhikooliõpilased sooritasid eksamid ja asusid kooliteed jätkama soovidest lähtuvalt kas ametikoolis (neid õpilasi oli viis) või gümnaasiumis (selle valiku langetas üheksa õpilast, kellest kaheksa jätkab kodukoolis). Loodame, et valitud tee neile meeldib.

Abituriendid sooritasid aga küpsuseksameid ja nende tulemuste üle on põhjust ainult rõõmu tunda.

Meie õpilaste eesti keele riigieksami tulemus oli 66,6% (Eesti keskmine 62,6%), matemaatika lai eksam 68% (Eesti keskmine 52%), kitsas eksam 44% (Eesti keskmine 38%), inglise keel 78% (Eesti keskmine 73,5%).

Seega sooritasid meie abituriendid kõik eksamid tulemusele, mis ületab Eesti keskmise, ja lähtudes nende võimekuse analüüsist, võib tulemusega rahul olla.

Tublimad õpilased saavutasid paremaid tulemusi ning nõrgemad panustasid vastavalt võimetele ja pingutasid võib-olla veidi rohkemgi. Ka nemad tegid valikuid ja nüüdseks on igaüks oma tee juba leidnud. Loodame, et head tulemused ärgitavad ka selle aasta abituriente oma töösse kohusetundlikumalt suhtuma ja maksimaalselt panustama.

Meil, õpetajatel, on hea meel, kui õpilane õpib, aga veel parem meel on siis, kui ta ise oma tulemustega rahul on ja elus hakkama saab.

Koolirõõmu õppetöösse igaühele!

Hilde Kurg,
õppealajuhataja

Print Friendly, PDF & Email